Her Aileye 1000 TL Yüz Yüze Eğitim Yardımı Yapılacak

devlet

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devletten Her aileye 1000 TL yardım geliyor. Zorlu dönemde vatandaşlarımız için yapılacak yeni destekler ve detayları belli oldu! Buna göre Devletten yüz yüze eğitim desteği yapılacak!

Koronavirüs pandemisiyle mücadelede yeni normalleşme dönemine girilmesinin ardından okullarda yüz yüze eğitim başladı. Milyonlarca öğrenci okula dönecek ve eğitim öğretime kaldığı yerden, ancak yeni normalde devam edilecek. Devlet, okulda yüz yüze eğitime dönecek öğrencilere 1000 TL yardım ödemesi yapıyor! Pek çok kişinin bilmediği bu yardımdan siz de faydalanabilirsiniz. Devlet, yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilere kırtasiye ve üniforma gibi ihtiyaçlarını giderebilmeleri için yardımlarına devam ediyor. Devletten okula gidecek, yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilere 1000 TL yardım ödemesinin tüm detayları haberimizin devamında sizlerle…

2021 Yılında 2 Mart tarihi itibariyle yüz yüze eğitim tüm Türkiye genelinde başladı. Milyonlarca öğrenci, Hükümetin açıkladığı yeni normalleşme adımları çerçevesinde okullarda yüz yüze eğitime başladı. Öğrenciler yüz yüze eğitim için okullara dönmenin sevincini yaşarken veliler de çocuklarının okul ihtiyaçlarını gidermek için kolları sıvadı. Öğrencilerin üniforma ve kırtasiye masrafları aileler için büyük bir külfet oluşturmaktaydı. Devletten okula giderek yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilere yardım müjdesi geldi! Başvuru yapan öğrenciler, 1000 TL yardım ödemesi alabilecek.

Zorlu pandemi sürecinde okula gidemeyen ve uzaktan eğitim modeliyle eğitim öğretim hayatlarını sürdüren milyonlarca öğrenci, 2 Mart 2021 tarihi itibariyle yeniden başlayan yüz yüze eğitimle okullarına dönüyor. Türkiye geneli 81 ilde, pandemi koşullarına uygun olarak alınan önlemler çerçevesinde yüz yüze eğitim başladı.

DEVLETTEN DAR GELİRLİ AİLELERİN YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYACAK ÇOCUKLARINA 1000 TL YARDIM ÖDEMESİ

Devlet, 2021 yılında yüz yüze eğitime başlayacak milyonlarca öğrencinin ekonomik açıdan eksik kalmaması için gerekli adımları atmaya hazırlanıyor. Koronavirüs pandemisinin etkilerini göstermeye halen devam ettiği bu zorlu dönemde, yüz yüze eğitime başlayacak öğrenciler için 1000 TL’lik sosyal yardım paketlerinin dağıtılması planlanıyor. İddialara göre, ABD’de hükümetin vatandaşlara dağıttığı yardım çekleri gibi bir uygulamanın, yüz yüze eğitime başlayacak ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için de hayata geçirileceği öğrenildi.

Şuan için iddia aşamasında olan bu duyumun gerçekleşmesi halinde, pandemi döneminde milyonlarca haneye sağlanan 1000 TL nakdi destek, şimdi de yüz yüze eğitime başlayacak öğrenciler için kullanılacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM YARDIMINDAN KİMLER FAYDALANABİLECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kısa süre içerisinde açıklanması beklenen yüz yüze eğitim yardımından kimlerin, nasıl yararlanabilecekleri merak ediliyor. Şuan için net bir bilgi olmasa da, pandemi sürecinde başlatılan 3 fazlık sosyal yardımlarda olduğu gibi burada da gerçek ihtiyaç sahibi ailelerin, E-Devlet üzerinden başvuru yaparak 1000 TL yüz yüze eğitim yardımına ivedilikle ulaşmaları sağlanabilir. İhtiyaç sahipliği kriteri, hane halkının aylık geliri, öğrencinin ihtiyaç durumu ve ailenin öğrencinin ihtiyaçlarını karşılayabilme durumuna göre belirlenecek.

Yüz yüze eğitim yardımından faydalanabilmek için;

  • Hanede yüz yüze eğitime başlayacak en az bir öğrencinin bulunması,
  • Maddi durumun elverişsizliği nedeniyle, öğrencinin okul ihtiyaçlarını karşılamada zorluk yaşanması,
  • Birden fazla öğrenci bulunan haneler için öğrenci başına destek ödemesi yapılacak.

Şartları aranacak. Şartları taşıyan vatandaşlar, açıklanması beklenen başvuru yöntemleri ile başvurularını ileterek 1000 TL yüz yüze eğitim yardımına ulaşabilecekler.

E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPAMAYANLARIN DURUMU

Henüz iddia aşamasında olan yüz yüze eğitim yardımıyla ilgili başvurular konusunda da ince elenip sık dokunması bekleniyor. Bu çerçevede E-Devlet üzerinden başvuru yapamayan yahut başvurusu reddedilen vatandaşlar da, gerçekten ihtiyaç sahibi olduklarını ispatlamak için Valilikler, Kaymakamlıklar ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il-ilçe müdürlükleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına müracaat edebilecekler.

1000 TL HEDİYE ÇEKİ İLE ESNAF SEVİNECEK!

Yüz yüze eğitime başlayacak milyonlarca öğrenci için dağıtılacağı iddia edilen 1000 TL hediye çekleri, özellikle kırtasiye ve okul üniforması satan esnafı sevindirecek! Devlet, 1000 TL yüz yüze eğitim hediyesiyle hem dar gelirli ailelerin öğrencilerini hem de esnafı mutlu edecek. Şuan için konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ancak kısa sürede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha önce pandemi sürecinde verdiği müjdeler gibi bir müjde ile söz konusu açıklamayı yapacağı iddia ediliyor.

 

Yorumlar kapalı.