Herkese 1000 TL Yardım Başvuru Onayı mı Geliyor? Çalışma ve Maliye Bakanlığından açıklama

Herkesin 1000 TL alabileceğini açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı, konu ile alakalı açıklamalarına devam ederken herkesin 1000 TL yardım başvurusu yapabileceğini anlattı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1000 TL sosyal yardım ödemelerine ilişkin yeni açıklamalar yaptı. Başta Ankara olmak üzere birkaç şehirde daha eş zamanlı olarak Pandemi sosyal destek ödemeleri başladı

Herkese 1000 TL Yardım Başvuru Onayı mı Geliyor? Çalışma ve Maliye Bakanlığından açıklama

Herkesin 1000 TL alabileceğini açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı, konu ile alakalı açıklamalarına devam ederken herkesin 1000 TL yardım başvurusu yapabileceğini anlattı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1000 TL sosyal yardım ödemelerine ilişkin yeni açıklamalar yaptı. Başta Ankara olmak üzere birkaç şehirde daha eş zamanlı olarak Pandemi sosyal destek ödemeleri başladı. Bugün başkentte yüzlerce vatandaşa 1000 TL’leri polis ve dağıtıcı personel ile beraber ulaştırıldı. 1000 TL kimlere alabiliyor? Kimler yardım başvurusu yapabilir? 1000 TL nasıl alabilirim? Gibi sorularınız için hazırlanmış olan bu haberimiz, vatandaşlarımızın 1000 TL Pandemi sosyal destek ödemeleri ile alakalı tüm sorunlarınızı çözebilmek için üretildi.

Bildiğiniz gibi 1000 TL Pandemi sosyal yardım ödemelerinin 3. Fazı bugün başladı. Başvuruları geçtiğimiz hafta başlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrasında açıkladığı rakamlarda 4 milyon vatandaşın başvurduğunu belirtti. Bu durumda herkes alamayacak 1000’er TL’yi. Sadece gerçekten ihtiyacı olduğu düşünülen ve bilinen vatandaşlar bin TL para alacak. Ödemelerin kimlere yapıldığı konusunda ise kısa kısa açıklamalar geliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış oldukları konuşmasında ödemelerin kimlere verildiğine ilişkin çok önemli ifadeleri kullandı.

1000 TL Yardım Paraları Kimlere Veriliyor?

1000 TL Pandemi sosyal destek yardım paraları sadece gerçek ihtiyacı olan vatandaşlarımıza veriliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak konuyla ilişkin açıklama yaparken sadece gerçekten muhtaç olmuş, işsiz kalmış, sosyal güvencesi olmayan ve korona virüs sürecinde işsiz kalmış tüm vatandaşları kapsıyor dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yapmış olduğu basın açıklamasında 1000 TL yardım ödemelerine dair sayısal verileri paylaştı ve ardından ödemelerin yapılacağı vatandaşların sosyo ekonomik durumlarının ne olması gerektiğine dair şu ifadeleri kullandı. Maliye Bakanı Albayrak konuşmasında 4,4 milyon aileye 1000 TL ödeme yapılacağını ifade ederek “Ayrıca destek kapsamına girmeyen, ancak bu dönemde gelirini, işini kaybeden vatandaşlarımıza da bin lira nakit yardım yapacağız. Bu kapsamda e-devlet üzerinden başvuruları başlattık” açıklamasında bulundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı’ndan Açıklama

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuşmasında 1000 TL yardım ödemelerinin kimlere ödeneceğine ilişkin açıklamasında asgari ücret üzerinden şu ifadeleri kullandı. "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca ulaştırılan yardımlardan, sosyal güvenceli birinin bulunmadığı haneler ile sosyal güvenceli biri olmakla birlikte, hane içindeki kişi başına düşen geliri asgari ücret net tutarının 1/3’ünden az olan haneler faydalanabiliyor."

1000 TL Yardım Ödemeleri Başvurusu Nasıl Yapılır?

1000 TL sosyal yardım ödemeleri başvuruları sadece e- Devlet’ten yapılabilir. E- Devlet üzerinden “Pandemi sosyal destek” araması yaptığınız zaman karşınıza başvuru linki çıkacak. T.C. kimlik numaranız ve e- Devlet şifreniz ile kimliğinizi doğruladıktan sonra başvuru yapabilirsiniz.

Çalışma ve Maliye Bakanlığından açıklama

Ortak açıklamayla tüm başvurular onaylanacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu. Erdoğan konuyla ilgili dün Başvuran Herkese Vereceğiz açıklaması sonrası başvurular daha da arttı.

YORUM EKLE