Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

12 Kasım 2020 Perşembe 21:03:29

Herkese 81 ilde Sokağa Çıkma Yasağı geliyor! İçişleri Bakanlığı Yeni Koronavirüs tedbileri kapsamında..

81 ilde herkese Sokağa Çıkma Yasağı geliyor. Bilim Kurulu perşembe günü yaptığı toplantıda Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı ve günlük Sokağa Çıkma Yasağını iletti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca feci bir şekilde artan vaka ve ölüm sayıları karşısında Sokağa Çıkma Yasağını şart olduğunu hükümeti ikna etme görevi verildi. İlk yaptığı toplantıda ise şu an için olabilecek en mantıklı Sokağa Çıkma Yasağı ilanının yeni şartlarını kabul ettirdi. İçişleri Bakanlığı bu hafta 81 ile yeni Koronavirüs tedbirinin son halini gönderecek.

Her gün katlanarak artan Hastanede yatan hasta sayısı ve 90’ları bulan günlük ölüm sayıları sonrası 65 yaş üstüne Sokağa Çıkma Yasağı gelmişti. Şimdi 81 ilde herkese Sokağa Çıkma Yasağı uygulanacak. Özellikle pazartesi itibaren Okullar ilk tatile girmesiyle azalacak olan Sokağa Çıkma sayısı fırsat bu fırsat diyerek Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı kararını verip hükümete iletti.

Hükümet’ten farklı görüş!

Hükümet ilk görüşme de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Hafta Sonu, 1 Hafta, 14 Gün v.s. gibi blok Sokağa Çıkma Yasağına kesinlikle karşı olduğunu öğrendi. Ancak vaka ve ölüm sayıları Hastane kapasitelerinin ciddi olarak tehdit ettiği açıklamasının ardından Hükümetten bambaşka bir atak geldi.

Bu hafta 81 ile Herkese 22 : 00 06 : 00 arası Sokağa Çıkma Yasağı uygulanacak!

Hükümet, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kuruluna bambaşka bir teklifle geldi ve kabul edildi. Öğrencilerin okula gitmeyeceği pazartesi itibariyle 81 ilde 22:00 ile 06:00 arasında Sokağa Çıkma Yasağı uygulanmasına karar verildi. Bu hafta 22:00 ile 06:00 arasında Sokağa Çıkma Yasağı 81 ile ilan edilecek ve pazartesi günü bu yasak herkese uygulanacak.

İçişleri Bakanlığı 81 ile yazı göndermeye hazırlanıyor!

Koronavirüs tedbirlerini il hıfzalarına bazı şartları serbest bırakan İçişleri bakanlığı Yeni Koronavirüs tedbirlerini bu gece yada yarın 81 ile yazılı olarak gönderilecek. Bu haftaya ilaveten Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı uygulansın mı uygulanmasın mı sorusu çözülür çözülmez yazı herkese verilecek.

65 Yaş ÜSTÜ 12:00 16:00 arası Sokağa Çıkabilecek!

65 Yaş üstü vatandaşlar için yeni Sokağa Çıkma saati uygulanacak. Şu an için sabah 10 akşam 4 arası Sokağa çıkabilen 65 yaş üstü vatandaşlar bundan sonra sadece 4 saat Sokağa çıkabilecek. Öğlen 12 ve öğleden sonra 4 arasında 65 yaş üstü Sokağa Çıkabilecek.

Kafeler, Kahvehaneler, Lokantalar ve Restoranlar Kapatılıyor!

81 ilde son uygulanacak tedbir, Kafeler, Kahvehaneler, Lokantalar ve Restoranların kapatılması. Bu dört sektör için bir çözüm üretme kararı alan hükümet, bu sektörler hariç çalışanların tamamen çalışmalarına devam edeceği, bu sektörde çalışanlara ise maddi yardım yada kredi verilmesi planlanıyor.

Bu hafta fırsat haftası!

Hem eğitim ve öğretimden öğrencilerin yasal tatili nedeniyle Pandemi olmadan planlanan tatilin olacağı hafta Koronavirüs’le savaşmak için bir fırsat. Bu 9 günde hükümet öğrencilerin evde olmasını fırsat bilerek vaka ve ölüm sayısını düşürmeyi planlıyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı