İBB Yardım Kolisi Başvurusu devam ediyor! İBB Sosyal Yardım Başvurusu Yaparak alabilirsiniz

Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararlar sebebiyle yüz binlerce vatandaş mağdur oldu. Sokağa çıkma yasağı, çeşitli işletmelerin açılmama kararı, ihtiyaç sahiplerinin artıyor olması ve daha nice sorunlarla karşı karşıya kalan hükümete ayriyeten İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi uygulamasını başlattı. Sosyal yardım ödemeler, yardım kolileri ve daha niceleri ile İstanbul halkına hizmet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin tamamına yardım yapıyor

İBB Yardım Kolisi Başvurusu devam ediyor! İBB Sosyal Yardım Başvurusu Yaparak alabilirsiniz

Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararlar sebebiyle yüz binlerce vatandaş mağdur oldu. Sokağa çıkma yasağı, çeşitli işletmelerin açılmama kararı, ihtiyaç sahiplerinin artıyor olması ve daha nice sorunlarla karşı karşıya kalan hükümete ayriyeten İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi uygulamasını başlattı. Sosyal yardım ödemeler, yardım kolileri ve daha niceleri ile İstanbul halkına hizmet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin tamamına yardım yapıyor. İstanbul’da yaşayan 15,2 milyon vatandaşa yetecek kadar erzak, nakit ve koli yardımında bulunacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin online olarak başvuru yapmalarını bekliyor. İBB yardım kolisi başvurusu nasıl yapılır? İBB yardım kolisi başvurusu nereden yapılır? İBB sosyal yardım talep başvurusu nasıl yapılır? İBB sosyal yardım talep başvurusu nereden yapılır? İBB yardım kolisi sorgulama nasıl yapılır? İBB sosyal yardım başvuru sorgulama nasıl yapılır? İşte vatandaşlarımızın başlıca sorduğu sorular bu şekilde. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ulaşıp gerekli olan tüm başvuruları rahat bir şekilde yapabileceği haberimizin detayına bakalım.

İBB Yardım Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi muhtaç ve ihtiyaç sahibi İstanbullu vatandaşlara elini uzatıyor. Korona virüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda on binlerce işletme kapatıldı. Yüz binlerce çalışan ücretsiz izine evlerine gönderildi. Mevcut işsiz vatandaşlar iş bulamadı. Daha nice vatandaşımız mağdur oldu faturaları ödeyemeyen, evine bir lokma yiyecek alamayan vatandaşlarımız çareyi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde buldu. Pek çok vatandaşın elinden tutan İBB, şimdi ise İBB yardım kolisi ile beraber tüm başvuru yapan vatandaşlara eliniz uzatıyor. Salgın hastalığın önlenebilmesi ve önüne geçilebilmesi sürecinde hem sokağa çıkma yasağı verilen hem de iş yerleri kapatılan milyonlarca vatandaş çareyi hem belediyeler hem de devletten bekliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu konu ile alakalı herhangi bir açıklama yapmazken, herkesin evlerine kapanmasına, parasız kalmasına, evlerde yiyecek bir lokma yiyeceği olmayan vatandaşa kahrolduğu için hızlı bir şekilde İBB yardım kolisi uygulamasını başlattı. Başvuran herkese kayıtsız şartsız bir şekilde yardım eden İBB, bundan böyle bu tarz yardımları her zaman yapacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu İçin Tıklayınız!

Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada sizden istenilen tüm bilgileri doğru ve eksizsiz girmeniz gerekiyor. İBB çağrı merkezi yetkilileri sizlere acilen dönüş yapacak. Başvurularınız kayıtsız şartsız bir şekilde onaylanacak ve İBB yardım kolisi uygulamasından faydalanabileceksiniz.

İBB Sosyal Yardım Kolisi Başvurusu Nereden Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kolisi başvurusu için yukarıdaki verdiğimiz linki kullanmanız yeterli olacaktır. Ayrıca interneti kullanamayan vatandaşlarımızın da faydalanabilmesi amacıyla Alo 153 hattı aktif hale getirilmiştir. Bundan böyle eğer çevrenizde yardıma muhtaç bir aile var ise onların adına arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Hep birlikte atlatacağız bu zor günleri.

Türkiye’de Tüm Belediyeler Vatandaşlara Yardım İçin Kolları Sıvadı!

Sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi değil Türkiye’nin her yerinden tüm belediyeler mağdur olmuş, aç kalmış ve evine ekmek götüremeyen vatandaşlarımız için seferber olmuştur. Bu bağlamda bağlı bulunduğunuz belediyelerden her türlü yardım talebinde bulunabilirsiniz. 81 il belediyeleri ve valilikleri sizlerin hizmetinde olacak bu zor süreçte. Bu sebeple yardım talebinde bulunurken çekinmenizi gerektiren bir durum yok.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 14:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
İrfan
İrfan - 6 ay Önce

Adaletsizliye sizde devam ediyor sunuz sizden önceki yönetim den bir farkınız yok