Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Genel

30 Aralık 2020 Çarşamba 13:31:57

Son Güncelleme: 30/12/2020 13:39:21

İçişlerinden yeni yasak haberi! Yabancı turistler o alanlara giremeyecek!

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeye göre sokağa çıkma yasağından muaf olan yabancı uyruklu turistlerin yılbaşında kalabalık meydanlarda toplanması yasaklandı. Yasaklar 31 Aralık Perşembe günü saat 21.00’de başlayacak ve 1 Ocak günü saat 10.00’da sona erecek.

İçişleri Bakanlığından gelen yeni bir genelgeye göre yılbaşında kalabalık caddelere yabancı turistlerin girmesi yasaklanacak. Koronavirüs salgınının önüne geçmek amacıyla alınan tedbirler arasında yılbaşı da dahil dört günlük sokağa çıkma yasağı da bulunuyordu. 31 Aralık Perşembe günü saat 21.00’de başlayacak sokağa çıkma yasağı 4 Ocak Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek.

Yasak hangi saatler arasında geçerli olacak?

Sokağa çıkma yasağını da içeren tedbirlere ek olarak getirilen “Cadde, Bulvar, Meydan Tedbirleri” kentlerdeki simgesel ve büyük alanlardaki toplanmaları yasaklıyor. Buna göre yabancı uyruklu turistlerin bu alanlara girişi 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’de başlayacak. Yasak 1 Ocak günü saat 10.00’a kadar devam edecek.

Sokağa çıkma yasağından yabancı turistler muaf tutuluyor!

Bu yasağın getirilme nedeninin yabancı uyruklu turistlerin, 4 gün sürecek sokağa çıkma yasağından muaf tutulması olduğu aktarıldı. Salgın tehlikesi nedeniyle turistik faaliyetlere ara verilmesi gerektiği belirtilen genelgede, yılbaşında kalabalık ortamlarda toplanabilecek turistlerin eğlencelerinin “tedbirlerde zayıflık” algısını yaratabileceği bildirildi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı