Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

3 Eylül 2020 Perşembe 20:48:02

İhtiyaç Sahipleri İçin 1000 TL Pandemi Destek Başvuruları Yeniden Açıldı! Koşulsuz Şartsız TC Kimlik Numaranızla 1000 TL Alma Dönemi

Zorlu Koronavirüs günlerinde Devlet 1000 TL yardımlara hız kesmeden devam ediyor. İhtiyaç Sahipleri için 1000 TL pandemi destek başvuruları yeniden açıldı. Koşulsuz Şartsız, TC Kimlik Numaranızla 1000 TL Pandemi ödemesi alma dönemi yeniden aktif edildi. Sizde hemen 1000 TL hesabınıza geçirebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler. Birinci Faz, İkinci Faz ve son Üçüncü Faz sonrası hemen dördüncü Faz ödemelere geçilecek. İşte 1000 TL almanın yolu.

Zorlu Koronavirüs günlerinde Devlet 1000 TL yardımlara hız kesmeden devam ediyor. İhtiyaç Sahipleri için 1000 TL pandemi destek başvuruları yeniden açıldı. Koşulsuz Şartsız, TC Kimlik Numaranızla 1000 TL Pandemi ödemesi alma dönemi yeniden aktif edildi. Sizde hemen 1000 TL hesabınıza geçirebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler. Birinci Faz, İkinci Faz ve son Üçüncü Faz sonrası hemen dördüncü Faz ödemelere geçilecek. İşte 1000 TL almanın yolu.

Kovid-19 süreciyle birlikte herhangi bir geliri olmayan ihtiyaç sahipleri finansal açıdan tam anlamıyla çıkmaza girdi. Sosyal devlet ilkeleri çerçevesinde Türkiye’de ilgili kurumlar vasıtasıyla, ülke genelinde ihtiyaç sahibi olan milyonlarca vatandaşa herhangi bir koşul olmadan destek paketleri yayınlandı. Bu destek paketlerinden birisi de Türkiye genelinde milyonlarca vatandaşın faydalanabildiği ihtiyaç sahiplerine 1000 TL desteğidir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bankalığı tarafından koordine edilen bu destek sayesinde Türkiye genelindeki milyonlarca ihtiyaç sahibinin evine 1000 TL girmiş oldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 3 faz halinde sunulan 1000 TL desteği, milyonlarca vatandaş için pandemi sürecinde ciddi bir destek sağladı. Bakanlık tarafından ihtiyaç sahipleri için belirli kriterlere göre 3 farklı faz belirlendi. Her fazda farklı kriterlere sahip olan ihtiyaç sahiplerinin 1000 TL’lik destekten faydalanabilmeleri sağlandı. Böylelikle önceliği bulunan ihtiyaç sahiplerine nakit yardımın en hızlı şekilde ulaştırılabilmesi sağlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen bin TL sosyal yardım fırsatından yararlanabilmek için, bakanlığın belirlediği ihtiyaç sahibi kriterlerine uygun olunması gerekliliği bulunmaktadır.

1000 TL Yardıma Kimler Başvurabilir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan ihtiyaç sahiplerine 1000 TL sosyal yardımdan yararlanabilmek için ihtiyaç sahibi olunması gerekiyor.  3 faz olarak yapılan bin TL’lik yardımlarda ilk fazda yer alan ihtiyaç sahiplerinin başvuruda bulunmalarına gerek bulunmuyordu. Çünkü bu fazda bin TL dağıtılan haneler, bağlı bulundukları valiliklerin sosyal yardımlaşma birimlerinde kayıtları bulunan vatandaşlardan oluşuyordu. 2. Ve 3. Faz için yapılan 1000 TL değerindeki yardımlarda ise başvurular e-Devlet kanalı üzerinden alındı.

Bakanlığın verdiği bin TL yardımdan kimler yararlanabilir ile ilgili resmi açıklamada bulunuyor. Bin TL’lik sosyal yardımdan yararlanabilmek için öncelikli olarak ihtiyaç sahibi statüsünde bulunmak gerekiyor. Yardımı alacak kişinin ve hanesinin herhangi bir gelirinin bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca Bakanlık tarafından belirlenmiş olan asgari ücretin altında gelire sahip olan kişiler faydalanabilmektedir.

Sosyal yardım desteğini alabilmek için her haneden sadece bir kişi başvuruda bulunabiliyor. Yani bir hanede birden fazla ihtiyaç sahibi statüsünde bulunan kişi bulunuyor olsa bile içlerinden sadece bu bin TL’yi alabiliyor. Bu yüzden ihtiyaçları sahipleri için bin TL yardım paketinden yararlanabilmek için her haneden sadece bir kişinin başvuruda bulunması gerekiyor.

1000 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devletin verdiği bin TL sosyal yardıma başvuruda bulunmak için gerekli koşulların sağlanmış olması gerekiyor. İlk faz kriterlerine uygun olan vatandaşların başvuruda bulunmalarına gerek bulunmuyor. Valilik ve il sosyal yardımlaşma birimlerinde kayıtları bulunmayan ihtiyaç sahiplerinin ise bu kanallar üzerinden başvuruda bulunması gerekiyor. 2. Ve 3. Faz kriterlerine uygun olan ihtiyaç sahiplerinde 1000 TL yardım başvurusu nasıl yapılır merak ediliyor. Bu kişiler e-Devlet Kapısı portalı üzerinden başvurularını yapabiliyor. Bakanlığın e-Devlet portalında bulunan ihtiyaç sahipleri için yardım sayfasından kişisel bilgileri girerek, kolayca başvuru yapılabiliyor.

Sosyal yardım başvuruları için alımlar yoğunluğun önlenebilmesi amacı ile sıralı olarak yapılıyor. Bunun içinde bakanlık tarafından 1000 TL sosyal yardım başvurusu TC kimlik son numarasına göre yapılıyor. Buna göre TC kimlik numarası 0 ile bitenler pazartesi, 2 ile bitenler Salı, 4 ile bitenler Çarşamba, 6 ile bitenler Perşembe, 8 ile bitenler Cuma günü başvuru yapabiliyor. Hafta sonları ise herhangi bir sınırlama olmadan tüm vatandaşlar başvuruda bulunabilmektedir. 1000 TL yardım başvurusu sonucu yine e-Devlet portalı üzerinden takip edilebiliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı