İP TV izlemenin cezası ne? İPTV yasaklandı mı?

İp Tv nedir? Binlerce kişinin özellikle şifreli yayınlanan futbol maçlarını izlemek için kullandığı İp Tv ile ilgili TBMM'den yeni düzenleme geliyor! İpTV izleyenlere büyük cezaları öngören yasa teklifi Meclis'in gündeminde! Peki İp TV neden yasak? İp TV izlemenin cezası ne?

İP TV izlemenin cezası ne? İPTV yasaklandı mı?

İp Tv nedir? Binlerce kişinin özellikle şifreli yayınlanan futbol maçlarını izlemek için kullandığı İp Tv ile ilgili TBMM'den yeni düzenleme geliyor! İp TV izleyenlere büyük cezaları öngören yasa teklifi Meclis'in gündeminde! Peki İp TV neden yasak? İp TV izlemenin cezası ne? Söz konusu düzenlemeyle birlikte hem İp TV satanlar hem de İp Tv satın alıp izleyenler büyük cezalarla karşı karşıya kalacak! İşte tüm detaylarıyla İp Tv izlemenin cezası...

Son günlerde Ankara'da gerçekleştirilen ve Spor ve Gençlik Bakanlığı, TFF, Kulüpler Birliği Vakfı ve tüm Futbol kulüplerinin katıldığı Çalıştay'da büyük çalışmalar gerçekleştiriliyor. Bu çalışmalardan biri de yeni 'Spor Kulüpleri ve Federasyonları Yasası' olarak ön plana çıkıyor. Söz konusu yasada yer alacak düzenlemede İp TV üzerinden kaçak maç yayını izleyenlere de büyük cezalar öngörülüyor!

Türkiye'de özellikle Süper Lig'in yayın hakları yayıncı kuruluş Bein Sports'da bulunuyor. Bunun dışında internette korsan yayın dağıtıcıları ve kullanıcıları, futbol maçlarını şifresiz izlemenin yollarını da bulabiliyor. İşte bu yollardan biri olan İp Tv üzerinden korsan yayıncılık, yeni yasa ile ağır yaptırımlara bağlanacak! İp TV satanlar ve de kullananlar, hapis cezası ile cezalandırılacak! 

İP TV İZLEYENLERE VE SATANLARA KÖTÜ HABER! HAPİS CEZASI YOLDA

İp TV ve kaçak dekoderler aracılığıyla korsan yayıncılık yapanlara bir darbe de Meclis'ten geliyor. Spor Kulüpleri ve Federasyon Yasası ile yapılacak düzenlemeyle korsan yayın dağıtıcıları ve izleyicileri idari para cezasının yanı sıra hapis cezası ile de cezalandırılacak. 

Söz konusu yasa ile ilgili Meclis'teki tüm partilerin ittifak halinde teklifi kısa sürede yasalaştırması bekleniyor. Yeni yasa ile birlikte korsan yayıncılığa büyük bir darbe vurulması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Edep
Edep - 6 ay Önce

spor yayını veriyorlar güya, ancak o kadar iğrenç yayınlar yapılıyor ki anlatamam, gençler bu pahalı lig tv yüzünden iptv ye yönelmiş durumda, ancak bu platformda sadece spor ve normal yayınlardan ziyade Türk İslam ahlakına, edebine, kültür ve töresine aykırı o kadar çok yayın yapılıyor ki, mutlaka sorumluların caydırıcı şekilde cezalandırılması mecburidir, aksi takdirde bunun hesabı çok zor...