Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

29 Aralık 2020 Salı 12:44:10

İstanbul’daki Şampiyonlar Ligi final maçı seyircili mi olacak?

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, 2021 yılında İstanbul’da yapılacak Şampiyonlar Ligi final maçının seyircili olup olmayacağıyla ilgili açıklamada bulundu.

Koronavirüs salgını nedeniyle futbol maçlarına seyirci alınmıyor. Salgın tedbirleri kapsamında hayata geçirilen bu uygulamayla binlerce kişinin aynı yere toplanması engelleniyor. Pandeminin gölgesinde İstanbul’da 2021 yılında yapılacak olan Şampiyonlar Ligi final maçının akıbeti de merak ediliyor. 2021 yılı Şampiyonlar Ligi finalinde İstanbul’da oynanacak maç seyircili mi olacak? UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, İstanbul’da oynanacak Şampiyonlar Ligi finaliyle ilgili konuştu.

“Futbolu geri plana ittik”

Pandemi döneminde futbolun geri plana itildiğini ve sağlığın en önemli şey olduğunu hatırladıklarını belirten Ceferin, kendisinin de yaklaşık 30 kez test yaptırdığını aktardı. Pandeminin gölgesinde futbolun durumunun ne olacağını düşünmenin uykularını kaçırdığını belirten Ceferin, birçok ülkenin hükümetiyle yoğun görüşme trafiğinde olduklarını ifade etti.

“Seyircili oynamaya yönelik hazırlık yapıyoruz”

2021 yılında İstanbul’da yapılacak Şampiyonlar Ligi final maçıyla ilgili çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Ceferin, maçın seyircili olup olmayacağına dair değerlendirme yaptı. Dev finalde seyircili oynanacakmış gibi hazırlık yaptıklarının altını çizen Ceferin, bu konuda aşı etkinliğinin belirleyici kıstas olacağını aktardı. Şimdiden kesin yorumlar yapmanın imkansız olduğunu kaydeden Ceferin, mevcut Şampiyonlar Ligi formatının en az 2024’e kadar devam edeceğini bildirdi. Ceferin, Şampiyonlar Ligi sistemiyle ilgili ilginç çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı