Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

2 Aralık 2020 Çarşamba 17:25:33

İstiklal Caddesine yasak geldi ! Belli bir sayıdan fazlası giriş yapamayacak !

İstanbul’un en gözde yerlerinden olan ve turistlerin de yoğun talep gösterdiği İstiklal Caddesi’ne yasaklar geldi. Gelen kısıtlama ile İstiklal Caddesi’ne giriş çıkışlar kontrol edilecek ve kişi sayısında sınırlama olacak. İstiklal Caddesi’ne kısıtlama !

İstanbul deyince akla gelenlerin başında yer alan İstiklal Caddesi’de yeni koronavirüs kısıtlamalarından nasibini aldı. Covid-19’un hızla yayılması ve bu yayılmanın önüne geçilememesiyle birlikte yeni kısıtlamalar da gelmeye başladı. Hafta sonu olan sokağa çıkma yasağı ve hafta içi sokağa çıkma konusunda gelen kısıtlamalara ek olarak yeni kısıtlamalar da geldi.

Sokağa çıkmanın kısıtlanmasına ek olarak bir de sokağa çıkılabilen saatlerde bazı bölgelere, caddelere girişler sınırlandırıldı. Bunlardan ilki İstiklal Caddesi oldu. Hem İstanbul’da yaşayan vatandaşların hem de turistlerin akın ettiği İstiklal Caddesi’ne giriş çıkışlar da kişi sayısı kısıtlaması getirildi. Gelen kısıtlamayla, İstanbul’da İstiklal Caddesi için yarından itibaren geçerli olmak üzere en fazla 7 bin kişinin giriş yapabileceği açıklandı.

Beyoğlu Kaymakamlığı, İlçe Umumi Hıfzısıhha Meclisi’nin aldığı karara göre cadde girişleri fiziki engellerle kontrol altına alınacak, yoğunluğun aşıldığını tespit etmesi durumunda kişilerin caddeye girişi durdurulabilecektir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı