Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

19 Ocak 2021 Salı 12:49:58

Son Güncelleme: 19/01/2021 14:12:51

İzin işlemleri durdurulan sağlıkçılara müjde! Emeklilik ve izin yasakları kaldırıldı!

Koronavirüs salgınıyla yapılan mücadelede ön cephede savaşan sağlıkçıların izin kullanması belli bir süreye kadar yasaklanmıştı. Sağlıkçılara uygulanan izin ve emeklilik kısıtlamasının kaldırıldığı kaydedildi.

2020 yılı Mart ayından itibaren Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ülkede 24 binden fazla kişi can verdi. Vaka sayılarının da 2 milyon 400 bine yaklaştığı Türkiye’de geçen yılın Kasım ayında alınan pandemi tedbirleri nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamaları da dahil birçok önlem alındı. Tedbirler kapsamında koronavirüsle mücadelede en büyük yükü taşıyan sağlıkçıların kullanacağı yıllık izin, emeklilik izni ve ücretsiz izinler belli süreliğine durdurulmuştu.

Sağlıkçılara ne zaman yıllık izin verileceği sorusu cevap buldu!

Sağlıkçılar uzun süredir emeklilik ve izin işlemlerinin ne zaman yeniden başlatılacağını merak ediyordu. Sağlıkçılara ne zaman yıllık izin verilecek? ya da sağlıkçıların emekli olma talepleri yerine getirilecek mi? sorularının cevapları internette aratılmaya başlandı. Sağlık Bakanlığından gelen duyuruya göre sağlıkçılara uygulanan bu izin kısıtlamalarının kaldırıldığı kaydedildi. Karar göre emekli olmak isteyen sağlıkçılar emekli edilecek. İzinlerini kullanmak isteyen sağlıkçılara hizmetleri aksatmayacak şekilde izin verilecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı