Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

12 Ocak 2021 Salı 10:43:28

Kiracılara Devletten 960 TL Kira Yardımı! Kira Yardımı İçin Başvurular E-Devlet Üzerinden!

Kirada oturanlara 960 TL nakit ödeme yapılıyor! e-Devlet üzerinden kiracılara 960 TL kira yardımı yapılıyor! Peki kira yardımı nasıl yapıyor? Kira yardımı şartları neler? Merakla beklenen kiracılara e-devlet üzerinden yapılan yardımın detayları! Kira yardımından kimler faydalanabilecek belli oldu.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, ihtiyaç sahibi vatandaşların ekonomik mağduriyetler yaşamaması amacıyla, sürekli yeni destek türleriyle, her kesimden vatandaşa sahip çıkıyor. 2021 Yılında yapılacak kira desteği ödemeleri bu destek türlerinden bir tanesi olarak öne çıkıyor. Kira yardımı desteğine başvurular E-Devlet alt yapısı üzerinden gerçekleştiriliyor. Kira yardımı desteği ile ilgili tüm ayrıntılar haberimizde yer alıyor…

İhtiyaç sahibi olduğu belirlenmiş tüm vatandaşlara sunulan kira yarımdı desteği 960 TL olarak veriliyor. Başvurusunu internetten ve E-Devlet alt yapısı aracılığıyla yapabileceğiniz kira yardımı desteği, kısa süre içerisinde sonuçlanarak ödenmeye başlanıyor.

Kira Yardımı İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

E-Devlet alt yapısı üzerinde bulunan “Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” linkine tıklayarak, gerekeli adımları izleyip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru süreci son derece hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bununla birlikte online başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, bulunduğu ilçede kaymakamlık binası içerisinde yer alan SYDV ( Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ) bürolarına da şahsen başvuru gerçekleştirebilirler. Başvuru sırasında, başvuru sahibinin kimliğinin yanında olması gerekiyor. Başvuru sahibinin özelliklerine göre, başka belgelerinde istenmesi söz konusu olabilir. Başvuru sırasında bu belgeler, başvuru sahibine açıklanıyor.

Kira Yardımı Gerçekleştiren Kurumlar ve Kuruluşlar Hangileri?

Birçok kurum ve kuruluş çeşitli miktar ve koşullarla, vatandaşlara kira desteği sunuyorlar. Bunlar arasında ile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar önde geliyor. Bakanlık dışında kira desteği sağlayan diğer kurum ve kuruluşlar şöyle;

Kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ( Aile Bakanlığı temsilcisi olarak )

Belediyeler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları

Özel Vakıf ve Dernekler

Gönüllü Kuruluşlar

Şahıslar

Kira Yardımı Başvurusu Sırasında Hangi Belgeler Gerekiyor?

Gelir Belgesi,

T.C. kimlik belgesi fotokopisi

İkametgah

Muhtardan alınmış fakirlik kağıdı

Kira Yardımı başvuru formu

Kira Yardımından Kimler Yararlanabiliyor?

3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun çerçevesinde sosyal yardım almasına dair hak sahipliği kazanmış olan haneler kira yardımında yararlanabiliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı