Köfteci Zinciri'nde Domuz Eti mi var? Orada herkes yiyor Açıklama geldi!

Köfteci Zinciri'nde domuz eti var mı yok mu? En çok tercih edilen Köfteci Yusuf firmasında Domuz eti mi var? Köfteci Yusuf konuyla ilgili açıklama yayınladı. Vatandaşlar orada yemeyen yoktur böyle bir şey olur mu yorumu yaptı. Peki Köfteci Zinciri Köfteci Yusuf'ta Domuz eti mi var.

Köfteci Zinciri'nde Domuz Eti mi var? Orada herkes yiyor Açıklama geldi!

Köfteci Zinciri'nde domuz eti var mı yok mu? En çok tercih edilen Köfteci Yusuf firmasında Domuz eti mi var? Köfteci Yusuf konuyla ilgili açıklama yayınladı. Vatandaşlar orada yemeyen yoktur böyle bir şey olur mu yorumu yaptı. Peki Köfteci Zinciri Köfteci Yusuf'ta Domuz eti mi var.

Köfteci Yusuf, Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılı taklit ve tağşiş raporuna ilişkin açıklama yaptı! Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılı taklit ve tağşiş raporunda Köfteci Yusuf'un 'Domuz eti' kullandığını belirtmişti. Köfteci Yusuf, söz konusu raporda yer verilen 'Domuz eti' meselesinin, firmanın yağları satın aldığı yerden dolayı oluştuğunu dile getiren bir açıklama yayınladı! Köfteci Yusuf, sosyal medyada şirket aleyhine kötüniyetli ve haksız iftira atan şahıslar hakkında hukuki işlem başlatıldığını da duyurdu. Köfteci Yusuf'tan son dakika 'Domuz eti' açıklaması haberimizde...

2020 yılı Taklit ve Tağşiş raporunda domuz eti kullandığı belirtilen Köfteci Yusuf durumun bir yanlış anlaşılmadan ibaret olduğunu, yağ tahsil edilen yer nedeniyle böyle bir durumun oluştuğunu ifade eden bir açıklama yayınladı. Açıklamada, çeşitli sosyal medya ve basın organlarında Köfteci Yusuf aleyhine çıkan haberlerin de gerçeği yansıtmadığı ve şirketin ticari itibarını zayıflatmaya yönelik olduğu, kötü niyetli manipülatif söylemler içerdiği aktarıldı.

Köfteci Yusuf'tan 'Domuz Eti' Açıklaması

Köfteci Yusuf, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 2020 Taklit ve Tağşiş raporu neticesinde kendisine yöneltilen eleştiri ve ithamlara açıklamayla cevap verdi. Öte yandan Köfteci Yusuf Köfteci Yusuf, "Halka domuz ve at eti yediriyorlar" şeklinde sosyal medyada çıkan iftiralar hakkında hukuki işlem başlattıklarını da resmen açıkladı.

"Çeşitli sosyal medya ve basın organlarında yer alan 'Köfteci Yusuf bu defa da özür diledi', 'Domuz eti ve at eti yediriyorlar, Köfteci Yusuf'ta skandal' başlıklı haberler doğru değildir. İlgili haber ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Tamamen şirketimizin ticari itibarını zayıflatmaya yönelik kötü niyetli grupların manipülatif söylemidir. Bu haberler Türkiye genelinde 100'ü aşkın şubesinde 800 personel istihdam eden şirketimizi ve sorumluluk şuuruyla görevini yerine getiren personellerini derinden üzmüştür.

"Yaygın küresel restoran zincirlerine rağmen, yerelden çıkarak ülkemizin ulusal markası haline gelen şirketimizin gelişimine ket vurmak için 24 yıldır hiç vazgeçmediğimiz en güçlü değerlerimizden olan güvenilirliğimizi sorgulama çabasında olan kişi ve kurumları esefle kınıyoruz. Hiçbir araştırma yapma gereği duyulmaksızın şirketimizin markasını lekeler şekilde yayınlanan haber içerikleri ve asılsız sosyal mecra açıklamaları sebebiyle bu açıklamayı yapma zorunluluğu hasıl olmuştur. Şirketimiz ürünlerinde iddia edildiği üzere kodekse aykırılık oluşturacak bir madde tespitinin söz konusu olmadığı ve atılı iddiaların tamamının asılsız olduğunu bildirir, bu iddiaların yayılmasına katkı sağlayan kişi ve kurumlar hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatıldığını kamuoyuna saygıyla duyururuz"

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 14:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan bey
Hakan bey - 5 ay Önce

Tabiki diyecek yok ama tahlil sonuçları çıktı dikkatimi çeken olay neden TV çıkmadı bu haber

G7lten
G7lten - 5 ay Önce

Devlet teshis ediyor vardir diye.Firma ne diyor Aldigimiz yerdeki yaglardan tespit edilmistir
Sen buyuk bir zincirsim madem niye kontrol ettirmiyosun.Allaha sukurler olsun ki hic oradan kofte yemedim .cok niyetlendim nasip olmamisti.Demek ki sebebi buymus

Hly
Hly - 5 ay Önce

Açıklamadında yağları aldığı yerden kaynaklandığını söylüyor. Alınan yağları ne yaptı kullanmadımı sanki.