Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

12 Kasım 2020 Perşembe 13:17:17

Korkulan Marmama depremi hakkında tüyler ürperten açıklamalar !

Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız 6.6 şiddetindeki İzmir depreminden sonra gözler İstanbul’a çevrildi. Korkuyla beklenen Marmara depremi hakkında yapılan açıklamalar vatandaşı korkuttu. Beklenen Marmara depremi ne zaman ve kaç şiddetinde olacak ?

Büyük bir endişe içerisinde beklenen Marmara depremi hakkında uzmanlar açıklamalar yapıyor. Bir açıklama da inşaat mühendisi Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan’dan geldi. Yaşanması beklenen Marmara depreminin şiddetinin İzmir’de geçtiğimiz günlerde yaşanan 6.6. şiddetindeki depremden daha yüksek olacağı söyleniyor. Depremin şiddetinin ve etkisinin büyüklüğüne binalar dayanabilecek mi bilinmiyor.

İzmir depreminde gördük ki, binalarımız fay hatları üzerinde yer alıyor. Binalar uzun süreli yer sarsıntılarına maalesef ki uygun değil. Yeni depremler, yeni can kayıpları ve acılar olmadan bunların yavaş yavaş önlemini almamız gerekiyor.

İnşaat mühendisi Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan, yaşanması beklenen Marmara depremi hakkında açıklamalarda bulundu. Yaşanacak Marmara depreminin şiddeti ile ilgili bir açıklama yapmayan Prof. Dr. Altan, binaların sağlam olup olmaması ve kayıplar ile ilgili açıklamalar da bulundu. Prof. Dr. Mehmet Fatih Altan’ın yaptığı açıklamaya göre: Marmara depreminin en büyük hasarı İstanbul’a vereceğini söyledi. Yaşanacak depremin sonucunda 600-650 bin binanın zarar göreceğini ve 3-4 milyon insanın da depremden etkileneceğini söyledi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı