Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

25 Aralık 2020 Cuma 12:53:23

Koronavirüs döneminde nasıl beslenmek gerekir?

Prof. Dr. Oğuz Özyaral, koronavirüsten korunmak için alınacak birçok tedbirin yanı sıra beslenmenin de önemli olduğunu vurguladı. Özyaral, virüsten korunmak için hangi yiyeceklerin tüketilmesi gerektiğini anlattı.

Koronavirüs için birçok aşının geliştirilmesine rağmen dünyada halen daha virüs korkusu geçmiş değil. Özellikle önceki günlerde açıklama yapan İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın mutasyona uğrayan koronavirüsle ilgili bilgiler vermesi endişeleri daha da artırdı. İlk olarak eylül ayında tespit edilen virüsün bulaşıcılık hızının eskiye oranla yüzde 70 daha yüksek olduğu kaydedildi.

Lifli sebzeler ve tencere yemekleri önemli!

Koronavirüs salgını döneminde tedbirlerin yanı sıra tüketilen yiyeceklerin de önemli olduğunu savunan Koruyucu Sağlık Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Özyaral, tavsiyelerini sıraladı.

Bu dönemde lifli sebzelerin tüketilmesinin önemli olduğunu altını çizen Özyaral, bağışıklık sisteminin güçlenmesinin virüse karşı mücadelede etkili olduğunu kaydetti. Tencere yemeklerinin bu dönemde daha çok tüketilmesi gerktiğini belirten Özyaral, doğal beslenmenin önemine vurgu yaptı.

Çocuklar için beslenme öneriler!

Şeker katılmadan yapılan kompostonun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini kaydeden Özsaral, kızartılan biber ve domateslerin de C vitamini bakımından zenginleştiğini ifade etti. Lahana, brokoli ve kereviz gibi lif oranı yüksek gıdaların tüketilmesinin önemine değinen Özsaral, çocuklar için nasıl bir beslenme düzeninin uygulanacağını da anlattı. Bal ve pekmezin mutlaka çocuk öğünlerinde yer alması gerektiğini belirten Özsaral, bunu yaparken aşırıya kaçmamak gerektiğini aktardı. Çocukların yiyeceği yumurtanın tam haşlanmaması ve kayısı kıvamında olması gerekiyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı