Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

21 Mayıs 2020 Perşembe 23:37:13

Lezzet Düşkünleri sunucusu kim? Gabriele Sponza kimdir? Kaç yaşında

TV8 ekranlarının yeni yemek yarışması Lezzet Düşkünleri 25 Mayıs Pazartesi günü saat 15.45’te başlayacak. Yaz boyu ekranlarda olacak olan Lezzet Düşkünleri yarışmasının formatı ne? Lezzet Düşkünleri sunucusu kim? Gabriele Sponza kimdir? Kaç yaşında her yerde aranmaya başladı. Biz de sizler için tüm bu soruları haberimizde yanıtladık. İşte detaylar…

Lezzet Düşkünleri sunucusu kim? Gabriele Sponza kimdir? Kaç yaşında çok merak ediliyor. TV8’de haftanın altı günü yayınlanması planlanan Lezzet Düşkünleri’nin başlamasına birkaç gün kaldı. Peki Lezzet Düşkünleri nasıl bir yarışma? Formatı ne? Kısaca açıklayalım. 

Programda her hafta 5 yarışmacı bir evde 6 gün boyunca yemek yapacaklar. Her yarışmacının da yayında bir yardımcısı olacak ve verilen süre içinde istenilen menüleri hazırlamak ve izleyiciye nasıl yaptıklarını da sesli olarak anlatmak zorunda kalacaklar. Haftanın sonunda bir yarışmacı ve yardımcısı Lezzet Düşkünleri evine veda etmek zorunda kalacak.

Öte yandan Lezzet Düşkünleri programı sunucu da belli oldu. Programı ünlü şef Gabriele Sponza sunacak. Son olarak  24 Kitchen kanalında Yemek Aşkına programını sunan ünlü şef Gabriele Sponza kimdir? Kaç yaşında her yerde aranmaya başladı. Biz de sizler için bu detayları haberimizde derledik. 

Lezzet Düşkünleri sunucusu Gabriele Sponza kimdir? Evli mi

1982 İzmir doğumlu Gabriele Sponza eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde Johnson&Wales Üniversitesi Mutfak Sanatları bölümünde tamamladı. Eğitimi sonrası profesyonel aşçılık hayatına Fransa’nın Tremolat ve Marsilya bölgelerindeki 3 Michelin yıldızlı restoranlarda çalışarak devam etti. Türkiye’ye geri döndükten sonra İstanbul’da Sait Halim Paşa Yalısı’nda bulunan Clement’s Restoran’ın şefliğini yaptı. Ardından “The Bosphorus” bünyesindeki Gaja Restaurant’ta 2 Michelin yıldızlı Şef Dominic Jack ile birlikte çalıştı. Şimdilerde ise Şef Gabriele Sponza’nın elinden çıkan yemekler Fransız Mutfağı üzerine kurulu ancak İtalyan Akdeniz Mutfağı tatları da menüde mevcut olan “Wanda” adlı mekanıyla lezzet severlerle buluşuyor.

Mutfak ve Restaurant İşletmeciliği Eğitmenliği kariyerine ilk olarak İstanbul Mutfak Sanatları Akademisi’nde başladıktan sonra, iki yıl İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi bölümü ve Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda Eğitmen Şef olarak görev yaptı. Şu anda İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi bölümünde bölüm başkanı olarak görev yapmaktadır. 2011 yılında almış olduğu WACS Sertifikası ile yurt içi ve yurt dışında yapılan gastronomi yarışmalarında ülkemizi temsilen jüri üyesi olmaya hak kazanmıştır. Eş zamanlı olarak Türkiye’nin 24 saat yayın yapan ilk yemek kanalı 24Kitchen’da yaptığı programda izleyicilere dünya mutfağından farklı lezzetleri lokal malzemeler kullanarak kendi yaratıcı dokunuşuyla sunmuştur.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı