Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

8 Ekim 2020 Perşembe 14:33:37

Meteoroloji'den son dakika Dolu yağışı açıklaması! Korkulan olmayacak Dolu Yağmayacak

Meteoroloji'den son dakika Dolu yağışı açıklaması. Meteoroloji Genel Müdürlüğü sanıldığı gibi Dolu yağışı olmayacağını duyurdu. Özellikle 7'den 70'e tüm vatandaşların seferber olduğu Dolu Yağışı başladı mı başlayacak mı sorusu yanıt buldu. Uzmanlar Dolu yağışının gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

Meteoroloji’den son dakika Dolu yağışı açıklaması. Meteoroloji Genel Müdürlüğü sanıldığı gibi Dolu yağışı olmayacağını duyurdu. Özellikle 7’den 70’e tüm vatandaşların seferber olduğu Dolu Yağışı başladı mı başlayacak mı sorusu yanıt buldu. Uzmanlar Dolu yağışının gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

Son Dakika Korkulan olmadı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Son Dakika Dolu yağışı açıklaması yaptı. Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre 8 Ekim 2020 perşembe ve 9 Ekim 2020 cuma günü yağması beklenen Dolu yağışının gerçekleşmeyeceğini duyurdu. Meteoroloji bu açıklamasıyla bir çok vatandaşın korktuğu gibi bir yağış meydana gelmeyeceği, ancak yağışların yağmur olarak süreceğini açıkladı.

Marmara ve Ege’de sadece yağmur yağacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son dakika açıklamasında; Dolu yağışı beklenmiyor. Ancak hem Ege hem Marmara bölgesinde birazdan şiddetli bir yağmur başlayacağı açıklandı. 

Kapalı Otoparklarda yer kalmadı!

2 gün önce duyurulan Dolu yağacak açıklaması sonrası kapalı otoparklarda yer kalmadı. Dolu yağışının önceden gelmesini bilmenin pek mümkün olmadığı biliniyor. Meteoroloji son yaptığı açıklama da yanıldığı görüldü. Havanın serinlemesi de Dolu yağmayacağı anlamına geldiği öğrenildi. 

Şiddetli Dolu yağacak haberleri gerçekleri yansıtmamaktadır!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2 gündür süren ve sabah saatleride “Şiddetli Dolu bugün geliyor” haberlerinin gerçekleri yansıtmadığı ifade etti. Özellikle arabalar için alınan önlemleri bu saatten sonra almamanız gerektiği ifade edildi. Dolu yağması için;

Yer sıcaklığının 25 derecenin üstünde olması

Atmosferin üst seviyelerinde yeterli soğuk hava olması

Havada dikey karışım meydana gelmesi

Strakümülüs bulutların oluşması

Bunların hiç biri 8 Ekim 2020 ve 9 Ekim 2020 günleri olmayacağı açıklandı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı