Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Genel

21 Kasım 2020 Cumartesi 08:36:39

Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı!

Meteorolojiden son son hava raporlarına göre bugün ülkede dört mevsim birden yaşanacak. Bazı bölgelerde yağmur görülecek, bazı bölgelerde ise kar etkisini gösterecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu raporunu paylaştı. Buna göre ülkenin bir kısmında kar etkisini gösterecek, bir kısmı ise günlük güneşlik olacak.

Ülke genelinde genel olarak parçalı bulutlu hava hakim olacak. Sabah saatlerinde Marmara’nın doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Bingöl, Tunceli ve Şırnak civarında sağanak yağışlı bir hava hakim olacak. Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Hakkari’de kar yağışı etkili olacak.

Özellikle Trabzon ve Rize çevrelerinde yer yer kuvvetli yağışlar görülecek. Öğle saatlerinden sonra ise sağanak yağış Karadeniz’in kıyı kesimleri ve Marmara’da etkili olacak. Doğu Anadolu’da etkili olacak kar yağışları ise öğle saatlerinden itibaren zayıflayacak, akşam saatlerinde ise kesilecek.

Güneydoğu Anadolu’da sıcaklıklar yükseliyor

Rüzgarın, Marmara ve Ege’nin kuzeyinde kuzeydoğu yönünden zaman zaman sert eseceği (30-60 km) tahmnin ediliyor. Hava sıcaklıklarında ise yurt genelinde Güneydoğu Anadolu hariç olmak üzere önemli bir değişiklik yaşanmayacak. Güneydoğu Anadolu’da hava sıcaklıkları 2-4 derece yükselecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı