Muzaffer Yıldırım kimdir? Ne iş yapıyor? Depremzedeler için ne kadar bağışladı

Tv8 ekranlarında bu akşam Elazığ'da olan 6.8'lik deprem için yardım kampanyası düzenleniyor. Acun Ilıcalı'nın önderliğiyle AFAD iş birliğiyle depremzedeler için para toplanıyor. Bağış yapanlardan biri de iş insanı Muzaffer Yıldırım oldu. Hal böyle olunca Muzaffer Yıldırım kimdir? Ne iş yapıyor? Depremzedeler için ne kadar bağışladı çok merak edildi. İşte detaylar...

Muzaffer Yıldırım kimdir? Ne iş yapıyor? Depremzedeler için ne kadar bağışladı

Elazığ için Tv8 ekranlarında yapılan yardım gecesine büyük bir bağış yapan Muzaffer Yıldırım kimdir? Ne iş yapıyor? Depremzedeler için ne kadar bağışladı? her yerde aranmaya başladı. 

MUZAFFER YILDIRIM KİMDİR?

Profesyonel basketbol oynayan, şimdi Marmara Üniversitesi çatısı altında bulunan Anadolu Hisarı’ndaki Spor Akademisi’ni bitiren Muzaffer Yıldırım, iş hayatına 7 yıl çalıştığı Vakko Gym’de atıldı, ardından 3 yıl Philip Morris’de, 2000’e kadar da 10 yıl Alarko Turizm Grubu’nda genel müdürlük koltuğunda oturdu. 2001 yılında Menderes Utku ile birlikte spor, sinema, restorancılık gibi alanlarda faaliyet göstermek üzere MARS Entertainment’ı kurdu. Sinemanın ardından spor kompleksi MAC ile dikatleri üzerine çeken ikili, 8 yılda çalışan sayısını 2’den 2 bine çıkardı ve 100 milyon dolar ciroya ulaştı.

MARS önce İş Yatırım’a hisse satmış, hisseleri geri aldıktan sonra, 2007 ortasında girişim sermayesi Colony Capital’i yüzde 55 hisse ile ortak almıştı. Eğlenceye sinemalar dahil 140 milyon dolar, Bebeköy’de açtığı MAC’a bir kaç fabrika yapılabilecek bir miktarı, 25 milyon dolar, yatıran MARS Entertainment Group’un otaklarından ve CEO’su.

Bu akşam da Tv8 ekranlarına bağlanan Muzaffer Yıldırım, Elazığ için 100 bin TL bağışladı. 

YORUM EKLE