Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

9 Mayıs 2020 Cumartesi 14:19:30

O Bankalardan Muhtaç Ailelere 10.000 TL destek yapılacak!

Korona virüs sebebiyle ekonomik dünya mahvoldu. Neredeyse tüm üretim sektörleri durdu ve özel sektörde mevcut hizmet veren çok az işletme kaldı. İşletmelerin resmi olarak kapatılması sebebiyle yüz binlerce vatandaşımız işsiz kaldı. İşsiz kalan vatandaşlarımızın ise ekonomik olarak özgürlüklerine kavuşabileceği günler yakın gözüyle bakılıyor ancak vatandaşların destek ödemelerine ihtiyacı var. Vatandaşlarımızın her türlü ekonomik zorluk günlerinde yanında olmaya çalışan devletimiz bu kez ise 10.000 TL

Korona virüs sebebiyle ekonomik dünya mahvoldu. Neredeyse tüm üretim sektörleri durdu ve özel sektörde mevcut hizmet veren çok az işletme kaldı. İşletmelerin resmi olarak kapatılması sebebiyle yüz binlerce vatandaşımız işsiz kaldı. İşsiz kalan vatandaşlarımızın ise ekonomik olarak özgürlüklerine kavuşabileceği günler yakın gözüyle bakılıyor ancak vatandaşların destek ödemelerine ihtiyacı var. Vatandaşlarımızın her türlü ekonomik zorluk günlerinde yanında olmaya çalışan devletimiz bu kez ise 10.000 TL destek ödemesi ile yanında olmaya çalışıyor. Bu destek ödemelerine başvuru yapabilmek için ise kamu bankalarından kredi başvurusu yapmanız gerekiyor. Bu kredi modelinin adı Temel İhtiyaç Destek Kredisi, başvuru yapan 5,5 milyon vatandaşın 4 milyonuna yakınına 10.000 TL ödemeler tamamlandı. Bu krediden faydalanabilmek için gerekli olan şartlar nelerdir? Bu ve benzeri sorularınızın yanıtları…

Temel ihtiyaç destek kredisi sadece Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından veriliyor. Vatandaşlarımızın gıda, sağlık, kira ve fatura gibi en temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve bu zor günlerin hızlı bir şekilde atlatılabilmesi için paraya ihtiyacı var. Acil nakit ihtiyaçlarınız için ise kamu bankaları vatandaşlarımızın yanındadır. Ancak temel ihtiyaç destek kredisine başvuru yapabilmek için çeşitli şartları karşılayabiliyor olmanız gerekmektedir. Eğer bu şartları taşıyabiliyorsanız 10 bin TL anında banka hesabınıza aktarılıyor. Temel ihtiyaç destek kredilerine sadece üç kamu bankasından başvuru yapabilirsiniz. İşte o kamu bankaları…

ZİRAAT BANKASI TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ

Ziraat Bankası, ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ kapsamında sadece hane geliri 5 bin TL altında olan vatandaşlarımıza 10 bin TL bireysel temel ihtiyaç destek kredisi imkânı sundu. Bu kredi modeli ile beraber hane içi geliri 5 bin TL altında olan tüm vatandaşlarımız çok kolay bir şekilde 10 bin TL kredi imkânından faydalanabilecektir. BU kredi modeli ile 6 ay ertelemeli 36 ay vadeli yüzde 0,49 kredi faiz oranları sunulmaktadır.

Bank kartınız ve kart şifreniz varsa ihtiyaç kredinizi kullanmak için; Ziraat mobil hesabınıza girip “Hemen Başvur” kısmından parola oluşturduktan daha sonra Başvurular> Başvuru Takip> Ürün Başvuruları adımlarını uygulayabilirsiniz. Bank Kart ve kart şifreniz yoksa ATM üzerinden Kartsız İşlemler> Diğer İşlemler> İhtiyaç Destek Kredi Ödemesi seçeneklerini izleyerek dilediğiniz zaman kredinizi alabilirsiniz.

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ

Halkbank’ta yine aynı şekilde ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ kapsamında verilen kredi türünden bir tanesidir. Yine hane halkı geliri 5 bin TL altında olan vatandaşlarımız yararlanabiliyor. Asgari ücretli çalışanlar, serbest meslek çalışanları ve emekliler aynı şekilde faydalanabiliyor. Temel ihtiyaç destek kredisi kapsamında 5 bin TL, 7 bin 500 TL ve 10 bin TL kredi tutarı kullanılabilmektedir. 36 ay vadeli 6 ay ertelemeli ve yüzde 0,49 kredi faiz oranları ile sunulmaktadır.

Örnek verecek olursak; 10 bin TL kredinizi 36 ay boyunca 376 TL taksit tutarıyla ödersiniz. Başvurularınızı Halkbank mobil bankacılık üzerinden yapmak isterseniz; Başvurular> Kredi Başvurusu> Tüketici Kredisi> Bireysel Temel Destek Kredisi aşamalarını uygulayabilirsiniz.

VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ

Vakıfbank’ta Halkbank ve Ziraat Bankası gibi devletimiz tarafından eş zamanlı olarak başlatılan ve halen başvurusu devam eden temel ihtiyaç destek kredisi sunulmaktadır. Vakıfbank, Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi ile orta ve düşük gelir grubunda yer alan müşterilerine finansman desteği sağlamaktadır. Bu destekten, hane halkı geliri aylık 5 bin TL ve altında olan bireysel müşteriler faydalanabilmektedir. Kampanyanın özellikleri, diğer kamu bankalarında olduğu gibi; %0.49 faiz oranı ve 36 aya kadar vade imkanı içermektedir. Ödemeler aylık eşit taksitler halinde yapılacaktır ve kredinin ilk 6 ayı ödemesizdir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNÜN HABERLERİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ÇOK OKUNAN HABERLER

SON HABERLER

Son Dakika Haber

Yukarı