Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

5 Ekim 2020 Pazartesi 01:00:43

Okul sınavları online mı olacak 2020? yüz yüze mi olacak Okul sınavları nasıl olacak son dakika Lise

Okul sınavları nasıl olacak lise öğrencileri tarafından çok sorulurken okul sınavları online mı olacak? okul sınavları nasıl olacak son dakika? açıklamaları sürekli Takip ediliyor. MEB tarafından okul sınavları nasıl olacak son dakika açıklamaları ve okul sınavları nasıl olacak lise öğrencileri tarafından çok sorulurken okul sınavları online mı olacak yüz yüze mi olacak soruları da çok merakla Takip ediliyor.

Okul sınavları nasıl olacak lise öğrencileri tarafından çok sorulurken okul sınavları online mı olacak? okul sınavları nasıl olacak son dakika? açıklamaları sürekli Takip ediliyor.

Kademeli olarak okulların açılmaya başlaması beraberinde birçok soruyu da getirdi. Ilk orta ve lise öğrencileri için Temmuz ayında söylenen 31 Ağustos’ta okullar yüz yüze eğitime açılacak açıklaması sonrasında şartların ağırlaşması sebebi ile uzaktan eğitim süreci devam etmiş ve sonrasında da kademeli olarak ana sınıfları ve 1. sınıflar açılmış, 5 ekim itibariyle de belirli liselerde yüz yüze eğitim başlamıştı . Geriye kalan ara sınıflar ne zaman açılacağı belli olmaz iken şu sıralar şaibeleri yaşandığı ortamda en çok merakla araştırılan soru okul sınavları konusu idi. MEB tarafından okul sınavları nasıl olacak son dakika açıklamaları ve okul sınavları nasıl olacak lise öğrencileri tarafından çok sorulurken okul sınavları online mı olacak yüz yüze mi olacak soruları da çok merakla Takip ediliyor.

Yaklaşık 20 milyona yakın öğrenci mevcut pendimi dolayısı ile yüz yüze eğitimden uzak kalmış iken Eba TV ve Eba üzerinden uzaktan eğitim süreci sonrasında okul sınavları daha çok merak ediliyordu. Sınav sistemlerinde yapılan değişiklikler şu sıralar okul sınavlarının nasıl yapılacağı okul sınavlarının canlı yayında mı yoksa randevulu sistemle mi olacağı çok merak ediliyor. Peki okul sınavları yüz yüze mi yapılacak? okul sınavları online mı yapılacak? Okul sınavları nasıl olacak son dakika açıklamaları sizlerle

Geçtiğimiz günlerde canlı yayında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okul sınavları son dakika açıklamalarında bulunmuştu.  Tüm öğrencileri aynı gün okullar davet etmeyeceklerini belirten Ziya Selçuk, randevulu sistem ile birlikte sınavları yapacaklarını Yani bunu yapmak zorunda olduklarını belirtirken her kademeye ve her sınıfa belirlenen günlerde sınav yapacakları açıklamasını sunmuştu.

Eskiden nasıl ise öyle

Ziya Selçuk okul sınavları nasıl olacak lise için ve okul sınavları online mı olacak sorularının cevaplarını açıklarken Eskiden okulda Sınavlar nasıl düzenleniyor ise o şekilde olacak dedi. Eskiye nazaran sınavların az olacağını belirten Selçuk , Merkezi bir sınav yapmayacağız cümlesini de açıklamasına ekledi.

Yeni sınav düzeni nasıl

Sınavların nasıl olacağı ile alakalı yapılan açıklamalarda 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin hakim olması gereken konular da bir değişikliğe gidilip gidilmeyeceği de çok soruluyor. Selçuk konu ile alakalı yaptığı bu açıklamada ise ilkokulda sınavın olmayacağı ortaokul ve liseliler için de yeni mevzuatta sınav muhatabı olan bütün çocuklar için sınavların okullarda yapacaklarını belirtti

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı