Pandemi 3. Faz 1000 TL Sosyal Yardım Salı Günü Hesaplarda! Son 2 Gün Hemen alın Hesaba Yattı Mı?

Milyonlarca kişinin beklediği 1.000 TL sosyal yardım yardımlarının üçüncü fazının sonuçlarını açıkladı. Bakanlık, desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen ailelere başvuru öncesi incelemeden sonra ödeme yapar. E Devlet sistemi üzerinden 1.000 TL sosyal destek başvurusu takip edildi. 1.000 Türk Lirası sosyal destek ödemesi ne zaman sağlanacak? Pandemi için kim sosyal yardım alamaz? İşte tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Pandemi 3.  Faz 1000 TL Sosyal Yardım Salı Günü Hesaplarda! Son 2 Gün Hemen alın Hesaba Yattı Mı?

Milyonlarca kişinin beklediği 1.000 TL sosyal yardım yardımlarının üçüncü fazının sonuçlarını açıkladı. Bakanlık, desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen ailelere başvuru öncesi incelemeden sonra ödeme yapar. E Devlet sistemi üzerinden 1.000 TL sosyal destek başvurusu takip edildi. 1.000 Türk Lirası sosyal destek ödemesi ne zaman sağlanacak? Pandemi için kim sosyal yardım alamaz? İşte tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Sosyal Destek Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?


Pandemik sosyal yardım fonları için üçüncü aşama başvuru süreci halen devam etmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, daha önce iki aşamada yoksullara sosyal destek ödemelerini açıklayarak, pandemi sosyal destek uygulaması ve ödeme detaylarını paylaşırken, üçüncü aşama dinamik olacak sürecin başlangıcı ve sonu olmayacak diyor. Sosyal yardım fonlarının gündeme alındığı tespit edildi. Peki, pandemik sosyal destek sonuçları ne zaman açıklanacak? Pandemik sosyal destek ne zaman ödenecek? Aşağıda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan tüm açıklamaları görebilirsiniz.

Salı günü hesaplarda!

Pandemi 1000 TL Yardım ödemeleri Salı günü hesaplarda olacak.

Sosyal destek ödemelerinin birinci ve ikinci aşamalarından sonra, başvuruların üçüncü aşaması kabul edilecektir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi" kapsamında hane başına 1.000 TL olmak üzere devlet formuyla üçüncü aşama sosyal destek başvurusu yapıldı. Sosyal yardım gereksinimlerini başarıyla karşılayan vatandaşlar sonuçlara odaklanır.

Sosyal Yardımdan Kimler Faydalanamıyor?

Bakan Selçuk, belli türden başvuruların değerlendirilmeyeceğine işaret ederek şöyle konuştu:
-Birinci ve ikinci etaplar için başvuruda bulunanlara 1.000 lira ödedik. Memur, memur işsizlik yardımı ve kısa süreli iş yardımı olan vatandaşlara sosyal yardım desteği veremeyeceğimizi başvuruda belirtmiştik. Emeklilik başvurularına bir bakalım, başvuruların yaklaşık% 60'ı değerlendirilmiyor, biz de 1.003 sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına 3 milyon değerlendirilmiş başvuru gönderdik.

Bakan Selçuk Sosyal Medya Hesabından Açıklamada Bulundu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal koruma kalkanı kapsamında verilen destekler hakkında bilgi verdi. Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda üçüncü fazda nakit maaş desteği alan aile sayısının 1.646.400.438'e ulaştığını duyurdu.

Birçok Vatandaşın Parası Yatmadı

Bu durumu sosyal platformlarda dile getiren vatandaşların sayısı küçümsenemez. Vatandaşlar, önce PTT Bankasından kısa mesaj aldıklarını ve para çekerken herhangi bir yardım sağlamadıklarını söyledi. Olay sadece PTT Bank müşterileri için olmadı, iban bilgilerini paylaşan kamu bankası müşterileri de bu durumu yaşadı.

100 TL Sosyal Yardımdan Kimler Faydalanabiliyor?

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının 3294 sayılı kanun gereğince şu kişiler pandemi sosyal destek alabilirler.

  • 65 Yaşını doldurmuş ve bakılmaya muhtaç olan kimseler,
  • Güçsüz, kimsesiz Türk vatandaşlarına aylık bağlanması hakkında kanunu kapsamında, hâlihazırda düzenli merkezi sosyal yardım
  • Yaşlı aylığı, engelli aylığı, engelli yakını aylığı,
  • Silikozis aylığı,
  • Eşi vefat etmiş dul aylığı alan kadınlara sosyal nakit yardım,
  • Muhtaç asker ailelerine yönelik düzenli nakit yardım,
  • Öksüz yetim yardımı, alan kişiler bu yardımdan faydalanabiliyor.

Sosyal Yardım Başvuru, Başvuru Sorgulaması Nerden Yapılıyor?

Vatandaşlar E-devlet üzerinden başvuru süreçlerini takip edebilecek. Destek için ödeme zamanı ve yöntemi daha sonra açıklanacaktır. Bakanlık, ön başvuruları değerlendirerek desteğe ihtiyaç duymaya karar veren hanelere ödeme yapacak.

SMS Geldiği Halde Paralar Yatırılmadı

Mesaj İle Vatandaşın Hesabına Yardım Aile, Çalışma ve Sosyal Yardım Bakanlığı ile Biz Bize Yeteriz Türkiye’m kampanyası ile banka hesabınıza aktarılmış ve hanelere 1.000 TL tahsis edilmiştir. Mesajı gönderildi. Mesajı aldıktan sonra hesaplarını kontrol eden veya PTT'ye giden kişiler paranın yatırılmadığını gördüler.

SMS İle Vatandaş Hesabına Temel Mali Yardım Aile, Çalışma ve Sosyal Yardım Bakanlığı ile "Benim Türkiye'm Bize Yeter" kampanyası banka hesabınıza aktarılmış ve hanelere 1.000 ABD doları tahsis edilmiştir. Mesajı gönderildi. Mesajı aldıktan sonra hesaplarını kontrol eden veya PTT'ye giden kişiler; Paranın hesaplarına yatırılmadığını öğrendi. Kaynak: PTT Tysi?c TL Yardım yok mu? PTT salgınının parası binlerce...

Parası PTT''ye Yatırılmayan Vatandaş Ne Yapmalı?

Hesaplarına para yatırılmayan vatandaşlar, internet üzerinden CİMER'e başvuruda bulunabilir yada diğer bir seçenek olan, ait oldukları kaymakamlıklara giderek itirazda bulunabilirler. Bu sistemik bir hata olarak görülse de bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 1 ay Önce

Sayin bakan faz 1 ve 2 ye para yatirmadilar faz 3 lere neden 2 inci defa yatiriyorlar anlamiyorum.bizim sucumuz ne lutfen bizim.sesimizi duyun faz 3 lere yatirdiginiz 1000 rl yi faz ve 1 ve 2 lerede yatirin