Pandemi 3. Faz 1000 TL Yardımları Başladı - E-Devlet ve PTT 1000 TL Destek Ödemesi Alamayanlar İçin Son Şans

1000 TL yardım alamayanlara son fırsat! Yeni ödeme tutarı ile başvuru ekranı açıldı... Devletin salgın sürecinde vatandaşlara verdiği 1000 TL yardımdan yararlanamayanlar adına müjde. Yeni bir güncelleme ile 3. aşamada ödemeler devam ediyor. İlk iki aşamada devlet desteğiyle vatandaşlar adına 4 milyar tutarında ödeme yapıldı. Artık yardımlardan yararlanamayan vatandaşlar adına bu ödemeler 3. faz ile devam edecek. Başvuruyu kimler yapacak ve ne kadar ödeme alacaklar?

Pandemi 3. Faz 1000 TL Yardımları Başladı - E-Devlet ve PTT 1000 TL Destek Ödemesi Alamayanlar İçin Son Şans

1000 TL yardım alamayanlara son fırsat! Yeni ödeme tutarı ile başvuru ekranı açıldı... Devletin salgın sürecinde vatandaşlara verdiği 1000 TL yardımdan yararlanamayanlar adına müjde. Yeni bir güncelleme ile 3. aşamada ödemeler devam ediyor. İlk iki aşamada devlet desteğiyle vatandaşlar adına 4 milyar tutarında ödeme yapıldı. Artık yardımlardan yararlanamayan vatandaşlar adına bu ödemeler 3. faz ile devam edecek. Başvuruyu kimler yapacak ve ne kadar ödeme alacaklar? 1000 TL'lik ödemeler için son fırsat. 4 milyar 400 bin TL'lik yardım ilk iki fazla verildikten sonra üçüncü fazda yeni bir ödeme yapılacak. İlk iki aşamada bu yardımlardan yararlanamayan vatandaşlara verilecek. Yeni gelen artış ile ödemeler yapılacaktır. 1000 TL yerine bu sefer 1250 TL'lik yardım yapılacak ve vatandaşlara 1250 TL ödenecektir. Şu anda 3. aşama için yardım başvuru ekranı açılmaktadır. İlk üç aşamada vatandaşlara 1000 TL'lik yardım yapılırken, 4. etapta bu 1250 TL olacak.

Faz 3 uygulamaları halen devam etmektedir. Korona virüs süreç 1000 TL'lik yardım için başvurular devam ediyor. Aynı aileden 2 kişinin aynı anda başvurması durumunda 1 kişi geçerli sayılacaktır. E-devlet üyeliği olan kişiler doğrudan başvuru ekranından yararlanma hakkına sahip olacaklar. Ancak üyeliği olmayan kişiler 3 TL ödeme ile PTT'ye giderek şifre alabilirler. Aşamadan yararlanmak isteyenlerin ilk iki aşama içinde ödeme almamış olması gerekmektedir.  4.4 milyon aileye yapılan yardımın ardından bu yardımdan faydalanamayan vatandaşlar adına ödemeler devam ediyor. 3. aşamadan kimler yararlanacak? Pandemi ödemesinden yararlananlar, ilk iki aşamada ödemeyi almamış olmalıdır. Mali sorunları olan ve ekonomik zorluklarla karşılaşan kişiler ödeme alma hakkına sahiptir. Ancak memur olan veya geliri iyi olan aileler bu yardımlardan yararlanamayacak. İlk iki aşamada yapılan yardımlarla 4,4 milyon vatandaşın evine ulaşıldı. İlk iki aşamada başvuran ailelerden gerçekten ihtiyacı olanlar adına ödeme yapıldı. Bu durum karşısında her aileye 1000 TL bağış yapıldı.

Korona Virüs Sürecinde Yapılan Ödemelerin 3. Aşaması Ne Zaman Olacak?

Uygulama ekranları şu an açık olsa bile ne zaman olacağı konusunda kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Devlet, korona virüs süreçlerinde maddi sıkıntı yaşayan ailelerin yaralarını bu alanda yapacağı yardımlarla iyileştirmeye kararlı.

Sosyal Yardım Para Başvuru Sonuçları Açıklandı Mı?

1000 TL sosyal yardım ödeneği başvuruları değerlendirildikten sonra ödemeler devam edecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3. etapta bugüne kadar 620 bin kişiye ödeme yapıldığını açıkladı.

Pandemik Sosyal Destekten Kimler Yararlanabilir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Pandemi Sosyal Destek Programı Uygulama Beyanı;

  • AÇSHB Pandemik Sosyal Destek 3. Aşama Başvurular e-Devlet üzerinden “T.C. "Kimlik Numarası" nın son hanesine göre alınmaya başlandı.
  • Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilir.
  • Değerlendirmeler kişiye göre değil hane halkı bazında yapılacaktır.
  • Aynı haneden birden fazla başvuru yapılması halinde tek başvuru olarak değerlendirilecektir.

Başvuru sahibinin evinde aşağıdaki kapsamlara sahip biri varsa başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:

  • Korona süreci Sosyal Destek Uygulaması 1.Aşama ve 2.Aşama kapsamında 1000 TL nakit ödenek alanlar,
  • 5510 sayılı Kanunun 4 / a maddesi kapsamındaki kamu çalışanları,
  • 5510 sayılı Kanunun 4 / c maddesi kapsamında memurlar,
  • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) geliri veya emeklileri (emekliler),
  • İŞKUR İşsizlik Ödeneği Faydalanıcıları,
  • İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği Faydalanıcıları
YORUM EKLE