Parity Technologies Polkadot için ilk ortak fayda Parachain’i önerecek! Dot Coin

dot

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Parity Technologies Salı günü yaptığı açıklamada, “Statemint” in Polkadot ağı için önerilen ilk ortak fayda paraşütü olduğunu duyurdu.

Genel bir varlık zinciri olarak Statemint, Kusama durumunda DOT, Polkadot’un yerel kripto para birimi veya KSM şeklinde teminat koydukları sürece, herkesin ağa bir varlık yerleştirmesine izin verir.

Parity Technologies, “Statemint, çalışmaları için token veren sanatçılardan Merkez Bankası Dijital Para Birimleri yayınlayan merkez bankalarına kadar çeşitli kuruluşların varlıklarını Polkadot ağına dağıtmalarına izin verecek,” dedi:

“Bu standartları zincire birinci sınıf mantık olarak kodlayarak ve DOT sahibi olmayan hesapların varlıkları kullanmasına izin vererek, kullanıcılar ağdaki varlıklarını kullanırken daha düşük ücretler ve sürtünme ile karşılaşacaklar.”

Polkadot ekibi, Statemint genel varlık zincirinin ne zaman önerileceğini belirtmedi, ancak yalnızca bu geliştirme kısa süre içinde başlayacak, denildi.

2021’in ilk çeyreği için planlanan iddialı Polkadot projesinde paraşütlerin lansmanı, blockchain teknolojisini IoT hizmetleriyle birleştirme arayışını başlattı ve geliştiricilerin ölçeklenebilir çok zincirli mimarinin faydalarını nihayet keşfetmesine olanak tanıdı.

Aynı zamanda, Substrate’e dayanan birlikte çalışabilirlik protokolü, diğer blockchain tabanlı projeler arasında kapitalizasyon açısından dördüncü sırada yer alıyor ve pratik olarak kripto medya yayınları için bir ev adı haline geldi. Polkadot şu anda bu alandaki en büyük Ethereum rakibi olarak kabul ediliyor.

Digital Finance Group’un kurucusu James Wo,diyor ki:

“Polkadot’un ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik avantajları, blok zinciri entegrasyonunu besleyecek şekilde ayarlandı.”

Bununla birlikte, Polkadot’un çoklu blok zinciri teknolojisi, yalnızca şu anda haklı olarak ana ilgili kuruluş olarak kabul edilen DeFi projeleri tarafından değil, aynı zamanda IoT alanında çalışan blok zinciri geliştiricileri tarafından da değerlidir. Geliştiriciler, bu tür cihazları Polkadot’un parachain’ine bağlayarak geleneksel bulut tabanlı AWS IoT ve Azure IoT sistemleriyle mümkün olmayan güvenlik düzeyine ulaşır. Aynı zamanda projeler, akıllı sözleşmelere erişim ve IoT cihazları arasında iletilen verilerin tokenleştirilmesi dahil olmak üzere blockchain platformlarının sunduğu diğer işlevleri korur.

Robonomics’in kurucusu Sergei Loshankov, Polkadot’un alıştığımız özel, geleneksel blok zincirlerine kıyasla bir dizi artan faydaya sahip açık blok zincirlerinin gelişimini hızlandırmaya hazır olduğuna inanıyor. Ayrıca, kolektif yönetişimin geleceğinin kurumsal blok zincirleri etrafında değil, son kullanıcı için daha uygun maliyetli olan Ethereum ve Polkadot gibi dağıtılmış defter ekosistemleri etrafında inşa edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Bir hatırlatma olarak, Polkadot 2017’de düzenlenen bir token satışında 145 milyon dolar topladı ve iki yıl sonra projeyi 1,2 milyar dolar değerlemeye iten başka bir tur gerçekleştirdi. Yayın anında ağ 370 projeye hizmet verirken, gerçek çapraz zincir piyasa değerlemesine göre ilk 10 blok zinciri projesinde yer alıyor.