PTT kredi vermeye başlıyor! En düşük kredi faiz oranı PTT Kredi ile hemen kredi kullanın!

PTT tüm vatandaşlarımıza Aktif Bank, Vakıfbank, Denizbank, İNG Bank ve TEB üzerinden 60 ay vadeli kredi verecek. PTT, Türkiye’de bir ilke imza atarak geliştirdiği yeni kredi modeli ile beraber sadece 5 banka ile anlaştı. Aktif Bank, Vakıfbank, Denizbank, İNG Bank ve TEB olmak üzere sadece 5 banka ile anlaşan PTT, bundan böyle 60 ay vadeli düşük kredi faiz oranlarıyla vatandaşlara kredi verebilecek. Daha önce hiçbir şekilde bu tarz bir çalışma yapmayan PTT, bundan böyle geliştirmeler yaparak kendi bankacılık sistemini kurabilecek.

PTT kredi vermeye başlıyor! En düşük kredi faiz oranı PTT Kredi ile hemen kredi kullanın!

PTT tüm vatandaşlarımıza Aktif Bank, Vakıfbank, Denizbank, İNG Bank ve TEB üzerinden 60 ay vadeli kredi verecek. PTT, Türkiye’de bir ilke imza atarak geliştirdiği yeni kredi modeli ile beraber sadece 5 banka ile anlaştı. Aktif Bank, Vakıfbank, Denizbank, İNG Bank ve TEB olmak üzere sadece 5 banka ile anlaşan PTT, bundan böyle 60 ay vadeli düşük kredi faiz oranlarıyla vatandaşlara kredi verebilecek. Daha önce hiçbir şekilde bu tarz bir çalışma yapmayan PTT, bundan böyle geliştirmeler yaparak kendi bankacılık sistemini kurabilecek. 60 ay vadeli olması ve düşük kredi faiz oranları sunabilmesi ile bir anda ünlenen PTT, artık tüm Türkiye’de 10 binden fazla noktada müşterilerine kredi hizmeti verebilecek. Aktif Bank, Vakıfbank, Denizbank, İNG Bank ve TEB ile anlaşan PTT, bundan böyle sadece çalışanlarına değil aynı zamanda tüm kredi tüketicilerine kredi imkânı sağlayabilecek. İşte ayrıntılar…

Aktif Bank, Vakıfbank, Denizbank, İNG Bank ve TEB bankalarıyla anlaşan PTT, daha önceleri sadece kendi içerisinde kendi çalışanlarına kredi veriyordu. Vadeli Tüketici Kredisi adı altında tüm çalışanlarına kredi veren PTT, artık tüm sadece şirket içerisine değil tüm Türkiye’ye kredi verebilecek. Bu sayede hem ülkemize hem de vatandaşlarımıza büyük bir katkısı olacak. İşte PTT bundan böyle bu 5 banka ile beraber anlaşarak kredi dağıtımı yapacak.

PTT KREDİ NEDİR?

Bu 5 banka ile anlaşma yapan PTT, bundan böyle bu 5 banka aracılığı ile kredi verebilecek. Başvurular ise banka şubelerinden yapılabilecek eğer bankanın şubesine ulaşılamıyorsa PTT şubelerinden kredi başvurusu yapılabilecek. Krediye başvurmak için kimlik kartınız veya nüfus cüzdanınız yeterlidir. Başvuru yaptıktan sonra bankanın onayı beklenmektedir. Banka kredi onayı verirse işlemler tamamlanır ve onayın verildiği gün banka hesaplarına kredi yatırılır. Eğer banka ve PTT onay verirse hemen ertesi gün tüm kredi parası banka hesabınıza veya PTT hesabınıza aktarılabilecek.

Kredi başvuruları sadece şahsen yapılmaktadır. Vekâlet veya telefon gibi ayrıntılarla kredi başvurusu yapılmamaktadır. Bu nedenle PTT çalışanlarını bu şekilde sorularla maruz bırakmamanız önemli bir ayrıntı olacak. Anlaşmalı bankaların faiz oranları size PTT şubelerinde veya banka şubelerinde anlatılacak. PTT şubelerinden kredi başvurusu yapacaksanız eğer formun eksiksiz ve tam bir şekilde doldurulması gerekiyor. Vade seçenekleri ve diğer tüm seçenekler size sunulacak ve anlaşmalı bankalardan birini seçmeniz istenecektir. PTT tarihinde ilk kez böyle bir girişim yapıyor olsa da daha önce çalışanlarına kredi verdiği için bu konuda bir nebze de olsa tecrübeli.

PTT KREDİSİ ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

PTT Kredi alma şartları aşağıdakilerdir:

  • Emekli maaşını PTT üzerinden alanlar için
  • Maaşlarının şubelerden alınmaya devam etmesi gerekmektedir.
  • Başvuruda bulunan kişinin üst yaş sınırı olan 84 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.
  • Kredinin aylık ödemesi, başvuru sahibinin maaşının yarısından fazla olmaması gerekmektedir.
  • Emekli maaşını PTT şubelerinden almayanlar için;
  • Başvuru sahiplerinin 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.
  • Başvuru sırasında gelirlerini gösteren belgeler sunmaları gerekmektedir.
  • Kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.

Bu şartlara uyan her vatandaş kredi başvurusunda bulunabilir. Kredi ile ilgili bir ayrımcılık yapılmamaktadır. Aynı vade seçenekleri ve aynı faiz oranları sunulmaktadır.

KREDİ BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

PTT kredi başvurusu yapabilmek için ya PTT şubeleri ya da Aktif Bank, Vakıfbank, Denizbank, İNG Bank ve TEB bankalarından herhangi birinin herhangi bir şubesini tercih edebilirsiniz. Sadece şubelerden başvuru yapılabilmektedir. İnternet, telefon ve mobil bankacılık ile PTT kredi başvurusu yapılamamaktadır.

YORUM EKLE