Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

19 Kasım 2020 Perşembe 17:56:56

Şehirler arası arası seyahat kısıtlaması gelecek mi ? Yeni koronavirüs kısıtlamaları

Yeni koronavirüs kısıtlamaları kapsamında yeni önlemler alınmaya başlandı. Her geçen gün gelen yeni önlemler ile birlikte vatandaşların sosyal hayatı da kısıtlanmaya başlandı. Yeni gelen sokağa çıkma yasağının ardından şimdi de seyahat kısıtlaması, şehirler arası seyahat yasağı gelecek mi sorusu merak konusu oldu.

Her geçen gün alınan yeni koronavirüs önlemlerinden sonra vatandaş sıradaki yasakları araştırır oldu. Eğitime öğretimdeki kısıtlamanın ardından 65 yaş üstüne sokağa çıkma konusunda kısıtlama gelmişti. Bu kısıtlamanın hemen ardından 20 yaşın altındaki çocuklara sokağa çıkma konusunda kısıtlama gelmiş ve bu habere ek olarak hafta sonu tüm vatandaşları kapsayan bir sınırlama daha geldi.

Yeni gelen kısıtlama ile birlikte hafta sonu sokağa çıkma saatleri konusunda kısıtlama getirildi. 20 Kasım Cuma akşamı saat 20:00’den itibaren ilan edilen kısıtlamalar başlayacak. Cumartesi sabahı 10:00’dan önce akşam 20:00’dan sonra Pazar da yine 10:00’dan önce 20:00’den sonra 81 ilde sokağa çıkma yasağı kararı alındı.

Alınan bu yeni koronavirüs önlem kararlarıyla birlikte vatandaşların aklına yeni sorular gelmeye başladı. Seyahat kısıtlaması olacak mı ? Şehirler arası seyahate yasak gelecek mi ?

Şehirler arası seyahat konusunda henüz bir yasak gelmemiş olsa da Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı ” Şu anda böyle bir dolaşım riski söz konusu olmadığı için iller arası kısıtlamaya şu an için gereksinim yok gibi görünüyor. Rakamlar çok artar 5 bin küsuru geçersek tabi ki böyle bir kısıtlama da gelebilir” diyerek eğer vaka sayısında artış görünmeye devam eder ve günlük 5 bin vakayı geçerse, seyahat kısıtlamasının da gelebileceğini duyurdu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı