Show TV Mustafa Karataş neden yok? Ayrıldı mı başka kanala mı geçti

Yıllardır Show Tv ekranlarında Zahide Yetiş ile program yapan, öte yandan her yıl Ramazan ayında da iftar ve sahur programı yapan Mustafa Karataş, ne yazık ki 2020 yılında kanalda yer almadı. Hal böyle olunca Mustafa Karataş'ı seven herkes Show TV Mustafa Karataş neden yok? Ayrıldı mı başka kanala mı geçti her yerde aramaya başladı. İşte detaylar...

Show TV Mustafa Karataş neden yok? Ayrıldı mı başka kanala mı geçti

Mustafa Karataş Show TV neden yok? Kovuldu mu başka kanala mı geçti çok merak edildi. Yıllardır aynı kanalda program yapan Mustafa Karataş, 2020 yılında Show ekranlarında yerini almadı. Mustafa Hoca'yı çok seven birçok izleyici ise Mustafa Karataş niçin yok? Başka kanala mı eçti aramaya başladı. Biz de sizler için Mustafa Karataş ile ilgili tüm bilgileri haberimizde derledik.

Mustafa Karataş neden yok? Kanal mı değiştirdi

Geçtiğimiz yıllarda Show TV ekranlarında izleyici karşısına çıkan Mustafa Karataş bu yıl kanal değiştirdi. Yani Mustafa Hoca ekranlarda ancak Show TV'de değil, Kanal 7 ekranlarında yer alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumu ve sohbetiyle ‘İftar Saati’ Ramazan ayının maneviyatını izleyicisinin iftar sofrasına taşıyor.

Yani Mustafa Karataş, 2020 yılının Ramazan ayında Kanal 7 ekranlarında... 

Mustafa Karataş ne kadar maaş alıyor? 2020 Ramazan

Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur programı bir hayli dikkat çekiyor. Haliyle izleyiciler Mustafa Karataş’ın ramazan boyunca ne kadar kazanıyor? Maaşı kaç TL çok merak ediyor. Musftafa Karataş, geçtiğimiz yıl aylık 400 bin TL alıyordu. Tahminlerimize göre bu yıl da aynı miktarlarda bir kazanç elde ediyordur. Çünkü konuyla ilgili net bir bilgi yok.

Mustafa Karataş kimdir?

Mustafa Karataş, 20 Mart 1961 tarihinde Sivas-Gürün'de doğmuştur. 5 yaşında iken Karabük'e göç ettiler. ilkokulu ve ortaokulu Karabük'te okuyan Mustafa Karataş İmam Hatip Lisesi'ni Kastamonu'da başlayıp Sakarya'da bitirmiştir. 1980 yılında İstanbul'a gelip, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden 1984 yılında mezun olmuştur.

Aynı üniversitede 1989 yılında Hadis Yüksek lisansını, 1998 yılında Doktorasını tamamladı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yardımcı Doçent olarak, 2008 yılında Doçent, 2013 yılında Profesör oldu. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Hadis Anabilim Dalı Başkanlığı, Rehberlik Danışmanlık Birimi Başkanlığı, Fakülte Kurulu Üyeliği gibi görevler yapmış olan Karataş, Güzel Sanatlar/Hüsn-ü Hat ve Hadis dersleri verdi ve Hadis alanında birçok yüksek lisans ve doktora tezi yönetti.Otuzdan fazla ilmi makalesi yayınlanan ve pek çok eseri ve tebliğleri bulunan Karataş, yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce konferans verdi.

2004 yılından itibaren televizyon programı yapan Mustafa Karataş, bugüne kadar Cuma Sabahları ve Muhabbet Kapısı olmak üzere beş yüzden fazla canlı yayın gerçekleştirdi. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta olan Mustafa Karataş, yurt içi ve yurt dışı konferanslarına, İHAM onursal başkanlığına ve televizyon programlarına devam etmektedir. İngilizce ve Arapça bilen Mustafa Karataş, evli ve dört çocuk babasıdır.

YORUM EKLE