Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Genel

26 Kasım 2020 Perşembe 09:06:26

Son Güncelleme: 26/11/2020 09:44:23

Sıkı koronavirüs denetimleri 4 gün sürecek!

İçişleri Bakanlığının gönderdiği genelgeye göre bugünden başlayarak 4 gün boyunca toplu ulaşım araçları, AVM’ler ve pazaryerlerine yapılan denetimler sıklaştırılacak.

Bilim Kurulu toplantısı sonrası alınan koronavirüs tedbirleri tüm ülkede uygulamaya girdi. İçişleri Bakanlığı da koronavirüs tedbirleri kapsamında valiliklere genelge yolladı. Bu genelgeye göre 26-27-28-29 Kasım boyunca toplu ulaşım araçları, AVM’ler ve pazaryerleri yoğun şekilde denetime maruz kalacak.

Tedbirler sıklaştırılacak

Her pazaryerinde seçilecek bir yönetici valiliklere bildirilecek. Bu yönetici pazaryerinde alınacak tedbirlerden sorumlu tutulacak. Polisler tarafından toplu ulaşım araçları durdurulacak. Durdurulan araçlarda maske, hijyen ve doluluk durumlarına bakılacak, HES kodu incelenecek. Denetimler vatandaşların yoğun bulunduğu yerlerde yapılacak. AVM’ler ve marketlerde de aynı şekilde tedbirler yapılacak. Bu işletmelerin, kapatma saati olan 20.00’de gerçekten kapatıp kapatmadığı incelenecek.

Pandemi yasakları

20 Kasım Cuma günü uygulamaya konulan tedbirlerin işe yarayabilmesi bu kurallara etkin şekilde uyulup uyulmadığına bakılacak. Bilim Kurulu’nun tavsiyesi sonrası alınan tedbirleri Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı. Buna göre market, AVM, kafe ve restoranlar saat 20.00’de kapanacak. Restoranlar bu süre içerisinde sadece paket servis ya da gel-al sistemiyle çalışacak. Cumartesi günleri gece 20.00-10.00 saatleri arasında ve pazar günleri 20.00-05.00 arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı