Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

17 Ocak 2021 Pazar 10:05:09

Sonraki parti koronavirüs aşısı Türkiye’ye ne zaman gelecek? Sağlık Bakanı Koca’dan aşı açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkeye gelecek bir sonraki parti koronavirüs aşısının ne zaman geleceğini ve kaç doz olacağına dair bilgilendirme yaptı.

Çin’den gelen 3 milyon doz Sinovac aşısı sağlıkçılara uygulanmaya başladı. Vatandaşlar ise sonraki parti aşının kaç doz olacağını ve ne zaman geleceğini merak etmeye başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gelecek aşılarla ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Aşılarla ilgili anlaşmaların yapıldığını belirten Bakan Koca, herkese yetecek kadar aşının temin edileceğini bildirdi.

Pfizer/BioNtech aşısının ilk partisi ilerleyen günlerde gelecek!

İkinci parti Çin aşısının yaklaşık 14 gün içinde ülkeye geleceğini belirten Bakan Koca, gelecek bu aşıların sayısının 10 milyon doz olacağını kaydetti. Alman BioNtech ile ABD’li Pfizer’in geliştirdiği aşıdan 50 milyon doz sipariş verildiğini aktaran Bakan Koca, ilerleyen günlerde ilk parti Pfizer/BioNtech aşılarının Türkiye’ye getirileceğinin müjdesini verdi. Birkaç ay içerisinde 50 milyon doz aşının ülkeye gelmiş olabileceğini kaydeden Bakan Koca, aşı uygulamalarıyla ilgili bilgilendirici video paylaşımı yaptı.

Ölümlerin sayısı 2 milyonu aştı!

Koronavirüs aşılanmasının başladığı Türkiye’de şu ana kadar 679 bin 73 kişinin aşılandığı aktarıldı. Alınan pandemi kısıtlamalarıyla birlikte ülkede koronavirüs vaka sayısının ve günlük ölüm oranlarının düştüğü kaydedildi. Türkiye’de şimdiye değin koronavirüs salgını 23 bin 832 can aldı. Dünya genelinde de başlayan aşılanmanın yakın zamanda salgını engelleyeceği umut ediliyor. Global ölçekte koronavirüse bağlı ölümlerin sayısı 2 milyonu aştı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı