Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 1300 TL yardım dağıtılacak! SYDV yardımlarına başvuru sürüyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) Korona virüs ile mücadelede gelinen son aşamanın nazarında tüm başvuru yapanlara 1200 TL maddi destek sağlayacak. Korona virüs bilindiği üzere ülkemizde neredeyse yok olma seviyelerine kadar düştü. Bundan böyle artık yavaş yavaş mekânlar açılacak, insanlar rahat bir şekilde dışarı çıkabilecek.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 1300 TL yardım dağıtılacak! SYDV yardımlarına başvuru sürüyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) Korona virüs ile mücadelede gelinen son aşamanın nazarında tüm başvuru yapanlara 1,200 TL maddi destek sağlayacak. Korona virüs bilindiği üzere ülkemizde neredeyse yok olma seviyelerine kadar düştü. Bundan böyle artık yavaş yavaş mekânlar açılacak, insanlar rahat bir şekilde dışarı çıkabilecek. Artık hayat normalleşmeye doğru ilerliyor. Vatandaşlarımızın biraz daha sabır etmesi gerekiyor. İşte tam olarak bu sabra nazaran tüm başvuru sahiplerine 1,200 TL maddi destek sağlanacak. İşte tüm ayrıntılar…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile gerçekleştirilen Bütçe Komisyon çalışması sonucunda 8 milyar TL değerinde bütçe ayırdı. Bu bütçe ile beraber yaklaşık 5 milyon vatandaşa 1,200 TL para dağıtılacak. Geri kalan tüm bütçe diğer aylarda dağıtılmak üzere saklanacak. Vatandaşlarımızın her zaman yanında olan devletimiz, devletimizin kurumu olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve ona bağlı olarak her zaman üstün çalışmalar gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ülkemize ve milletimize olan bağlılıklarını göstererek 5 milyon vatandaşımıza 1,200 TL maddi destek ödemeleri yapılacak. Bundan böyle bu yardımlardan faydalanacak olan kişilere belirli aralıklarla maddi destek sağlanacak. Sonralardan sağlanacak olan desteğin henüz tutarı belli değil ancak ilk aşamadaki ödeme net olarak 1,200 TL olacak. Ekonomik İstikrar Kalkanı projesi kapsamında geliştirilmekte olan para yardımları ile alakalı açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, destek ödemelerinden kimlerin faydalanabileceğini açıkladı. Bundan böyle milyonlarca vatandaşımıza düzenli aralıklarla maddi destekler sağlanacak.

TOPLAM BÜTÇE 8 MİLYAR TL

Devletin yardım parası olarak dağıtacağı toplam bütçe 8 milyar TL olarak açıklandı. Bu bütçenin belirli bir kısmı ilk aşama olan 5 milyon vatandaşa dağıtılacak. Geri kalan kısmına yeni ilave bütçeler çıkartılacak ve bu 5 milyon vatandaşa düzenli aralıklarla ödemeler yapılacak. Vatandaşın düzenli olarak alacağı yardım miktarları ile asgari geçim düzeyi artırılmış olacak. Ülkemizde 1200 TL gibi bütçelere çok daha fazla ihtiyacı olan vatandaşlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından tespit edilecek ve öncelik her zaman başvuru yapamayan ihtiyaç sahiplerinin olacak. Kalan kısmı ise başvuru yapmış ve gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızın olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalar sonucunda 14 Eylül 2020 tarihinde başvuruların başlayacağını ifade etti. Bundan böyle düzenli olarak ödemeler yapılacak. İhtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlara 1,300 TL ödemenin daha ilk aşamasında toplam 5 milyon vatandaşa ulaşılabileceğini ve kalan kısmında toplam 24 milyon ihtiyaç sahibi olan vatandaşımıza ciddi maddi yardımların yapılabileceği açıklandı.

KİMLERE 1,300 TL MADDİ DESTEK SAĞLANACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada ilk aşamada toplam 5 milyon vatandaşa ulaşılabileceğini, toplam ise 24 milyon ilse 28 milyon ihtiyaç sahibi vatandaşa maddi desteklerin yapılabileceğini açıkladı. Korona virüsün ülkemizde neredeyse bitme konumuna gelmesi hatırına milyonlarca vatandaşımıza ciddi maddi yardımlar yapılacak. Ülke içerisindeki ekonominin düzeltilebilmesi ve vatandaşlarımızın eski günlerine tekrar dönebilmesi sağlanabilecek. Bu sayede hem ülke içi pazarın tekrar etkinleştirilmesi sağlanmış olacak hem de devlet ile vatandaş arasındaki bağın yeniden kuvvetlenebileceği ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 22:33
YORUM EKLE