Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

11 Ocak 2021 Pazartesi 11:24:40

SSK, SGK, Bağkur ve Memur Emeklilere Müjde! Seyyanen Zam, Ek Ödeme ve 1750 TL Müjdesi

SSK, SGK, Bağkur ve Memur emeklilerine müjdeli haber geldi! Emeklilere Seyyanen zam, Ek ödeme ve 1750 TL Ödeme sürprizi! Emeklilerin merakla beklediği seyyanan zam ve ek ödeme yapılacak. Peki hangi emekliler ne kadar ödeme alacak? İşte SGK, SSK, Bağkur ve memur emeklilerine ilgilendiren son gelişmeler!

Emekli aylıklarının miktarları milyonlarca vatandaş tarafından takip edilmektedir. Ancak genel olarak verilen zam oranları herkesin maaşını eşit hale getirmemektedir. Çünkü emeklilikte de çalışırken olunduğu gibi farklı sonuçlar alınması mümkündür. Bireylerin hangi kurumdan emekli olduklarından prim ödeme tutarlarına kadar değişen kıstaslar ana maaş oranlarında etkilidir.

 • SSK,
 • SGK,
 • BAĞKUR emeklileri için bu bağlamda yeni haberler gelmeye devam etmektedir.

Genel zam oranları kadar ek zam uygulamaları da gündeme getirilmektedir. Türkiye Emekliler Derneği konu hakkında uzun zamandan bu yana mesai harcamaktadır. Resmi makamlara gönderilmiş olan talepler ise tamamen emeklilerin yaşam standartlarının yükselmesi amacı taşımaktadır.

Emeklilere Müjde!

Türkiye Emekliler Derneği isteklerinden ilki alt sınır aylık bağlama oranı hakkındadır. Bahsedilen oranın güncel rakamlarının %35 olduğu bilinmektedir. Fakat bu oran oldukça düşük olarak bilinmektedir. Derken istemlerinde oranın %70’lere çıkarılması yer almaktadır. 2021 emekli maaşları bu sayede yeni emekli olacak olan vatandaşlar için de avantajlı olacaktır.

Konunun ilgili birimler tarafından değerlendirilecek bir yanıt alınması beklenmektedir. Bu sayede emekliler için müjde niteliği taşıyan yeni haberlerin verilmesi sürdürülebilecektir. Emekliler Derneği, çalışmalarını yeni emekli olacak bireylerle sınırlandırmamaktadır. Genel emekli maaş oranlar ile alakalı olarak çalışmaların devam ettiğinin altı çizilmektedir.

1.800 TL Seyyanen Zam ve Ek Ödeme!

Emeklilere seyyanen zam gelmesi konusunda yine Türkiye Emekliler Derneği çalışmaları devam etmektedir. Bilindiği üzere emekliler;

 • Senelik enflasyon rakamları,
 • Aile yardımları,
 • Ek ödemeler kapsamında maaşlı zamlarını görebilmektedir.

Ancak Türkiye Emekliler Derneği Kazım Ergün konu hakkında farklı açıklamalara imza atmıştır. Zira Ergün tarafından gelen açıklamalar enflasyon oranlarında yapılan zamların yeterli olmadığı yönündedir. Çünkü bu şekilde gerçekleştirilen yüzdelik zamlar genellikle TÜFE oranlarının altında kalmaktadır. Ergün, ilgili birimlere zamların seyyanen yapılmasını istediklerini bildirmiştir. Bu sayede emekliler için daha yüksek zam temini mümkün olacaktır.

Emekli Vatandaşlara Ek Ödeme!

Altı aylık enflasyon oranında gerçekleştirilen zamlar pek çok emekli için yeterli olmamaktadır. Hatta emeklileri büyük bir bölümü alternatif iş kollarında çalışarak hayatlarını devam ettirmektedir. Bu nedene bağlı olarak emeklilere seyyanen ödeme yapılması istenmektedir. Zam ve ek ödeme taleplerinin kabul edilmesi durumunda en düşük emekli aylığı 1.800 TL’ye kadar çıkacaktır.

 • SGK emeklileri,
 • SSK emeklileri,
 • Memur emeklileri,
 • Bağ-Kur emeklileri için önemli konulardan biri de ek ödemelerdir.

Ergün, ek ödemeler hakkında da bilgilendirici açıklamalarda bulunmuştur. Gelen açıklamalar çalışanlarda asgari ücret için ödenen geçim indiriminin en az 220 TL olduğunu göstermektedir. Ancak emeklilere bu rakamların altında ödemeler yapılmaktadır. Adaletin sağlanması için emekli ek ödemelerinde de güncelleme yapılması talep edilmiştir. Talebin onaylanması ile birlikte emekli maaşlarında memnun edecek artışlar yaşanacaktır.

Seyyanen Zam ve Ek Ödeme Hakkında Merak Edilenler

Vatandaşlar açıklanan konu başlıklarını bilse de içerik konusunda bilgisi olan kesim çok azdır. Bu neden yüzünden seyyanen zam nedir ne değildir açığa kavuşturulmaktadır. Öncelikle bir gerçektir ki;

 • Çalışanlar,
 • Emekliler farklı oranlarda zam almaktadır.

Hatta emekliler ve çalışanlar bağlı oldukları kurumlar bazında zam oranlarının belirlendiğini görmektedir. Seyyanen zam bu alanda devreye girmektedir. Çünkü sistem belirlenmiş olan gruplara oransal bazda zam yapılmamasını istemektedir. Buna göre zamlar eşit şekilde yapılmalıdır.

Seyyanen zam uygulamasının gelmesi halinde herkes belirlenen rakam ne ise ona göre maaş artışı yaşayacaktır. Yüzdelik zamlarda durum bu şekilde ilerlemediği için adaletsiz sonuçlar çıkabilmektedir. Bu da itirazlara neden olmaktadır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı