Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

17 Kasım 2020 Salı 09:29:24

Süleyman Soylu’dan İmamoğlu açıklaması! İncelemeyi ben başlattım!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, telefonla bağlandığı bir televizyon programında Ekrem İmamoğlu hakkında başlatılan incelemenin kendi talimatıyla yapıldığını bildirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Kanal İstanbul projesini eleştirmesi nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından inceleme başlatılmıştı. İddiayı ilk olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ortaya atmış, bu iddia İçişleri Bakanlığı tarafından onaylanmıştı. İmamoğlu’nun projeye yönelik söylemleri ve “Ya kanal ya İstanbul” gibi afişlerinin söz konusu incelemeye neden olduğu belirtilmişti. Tartışmalar sürerken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan açıklama geldi.

Teke Tek programına telefonla ve Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan Soylu, İmamoğlu hakkındaki incelemenin kendi talimatıyla başlatıldığını söyledi. İmamoğlu’nun bu söylemlerinin ve belediye bütçesinden projeye karşıt afişler basılmasının, “idarenin bütünlüğü” ilkesine aykırı olduğunu belirten Soylu, devlet yönetiminde ciddiyet olması gerektiğinden bahsetti. Soylu, İmamoğlu’nun projeyi destekleyip propaganda yaparak afişler basması halinde yine de hakkında inceleme yapılacağını ve adil olduklarını söyledi.

Devletin idari bütünlüğü ilkesiyle çelişiyor mu?

Bir televizyon programına konuk olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir televizyon programında iddiayı ilk olarak ortaya atmıştı. İçişleri Bakanlığı ise inceleme konusunun İmamoğlu’nun kişisel düşüncesi değil, belediye bütçesiyle basılan afişlerin bir devlet projesine karşı çıkması olduğunu bildirmişti. Bu durumun devletin idari bütünlüğü ilkesiyle çeliştiği vurgulanmıştı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı