SYDV’lerden hemen 20.000 TL ödünç para alabilirsiniz! İşte başvuru formu

2020 tarihinde korona virüs etkilerini ülkemizde göstermesiyle birlikte Kaymakamlıklar tarafından yapılan yardımlar artış gözlemlendi. Böyle bir zorlu süreç içerisinde yardıma muhtaç olan kişiler kira, fatura ve temel ihtiyaç yardımı almak istemeleri ile ilgili detaylı bilgiler araştırmaktadır. Kira, fatura ve temel ihtiyaç yardımı için gerekli şartlar nelerdir? Sorusu birçok vatandaşın akılların kalan sorular arasında bulunmaktadır.

SYDV’lerden hemen 20.000 TL ödünç para alabilirsiniz! İşte başvuru formu

2020 tarihinde korona virüs etkilerini ülkemizde göstermesiyle birlikte Kaymakamlıklar tarafından yapılan yardımlar artış gözlemlendi. Böyle bir zorlu süreç içerisinde yardıma muhtaç olan kişiler kira, fatura ve temel ihtiyaç yardımı almak istemeleri ile ilgili detaylı bilgiler araştırmaktadır. Kira, fatura ve temel ihtiyaç yardımı için gerekli şartlar nelerdir? Sorusu birçok vatandaşın akılların kalan sorular arasında bulunmaktadır. Kaymakamlık yardımları, Aile Bakanlığı yardımları ile alakalı olarak detaylı bilgileri haberimizden öğrenebilir ve haber adresimizi takip ederek en güncel bilgileri öğrenme fırsatını elde edebilirsiniz…

Ülkemizde son zamanlar da birçok kurum ve kuruluşlar tarafından yardıma muhtaç dar gelirli aileler için yardımlar yapılıyor. Bu kurumlar arasında yer alanlarda birisi de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak belirlenmiştir. Aile Bakanlığı, tüm vatandaşlarımıza yardım yapabilmesi ve yardım paralarını yönetebilmesi için çalıştırılan devletimizin en önemli kurumlarından bir tanesidir. Bu nedenle buradan yapılacak olan yardımların tamamına dikkat kesilmelisiniz. Aile Bakanlığı, ödünç para sistemi ile 5 bin TL, 13 bin TL ve 20 bin TL kredi paketleri hazırladı. Vatandaşlarımızın tüm nakit ihtiyaçlarını giderebilmesi ve rahat bir nefes alabilmeleri için hazırlanmış olan bu paketlerle beraber herkes ekonomik olarak ferahlayacak.

ÖDÜNÇ PARA YARDIMI NEDİR?

Ödünç para sistemi tıpkı kooperatif gibi çalışıyor. Tamamı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde geliştirilen bu proje kapsamında tüm ihtiyaç sahiplerine maddi yardımlar yapılıyor. Örneğin herhangi bir kamu veya özel bankaya kredi başvurusu yaptınız ve kredi başvurunuz onaylanmadı. Peki, bu durumda ne olacak? İşte tam bu durum için bir cevap niteliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan geldi. Kredi başvurusu yapar gibi ödünç para başvurusu yapıyorsunuz. Adınıza onaylanan para yatırılıyor. Örnek 10 bin TL ödünç para aldınız, siz bu 10 bin TL’yi eşit taksitlerle aydan aya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ödüyorsunuz. Sistem gayet açık, herhangi bir faiz yok, işletme bedeli yok. Sadece kredi niyetiyle aldığınız ödünç parayı ödüyorsunuz. Yani anaparayı ödüyor herhangi bir faiz ödemiyorsunuz.

AİLE BAKANLIĞI ÖDÜNÇ PARA SİSTEMİ DETAYLARI

a) Ödünç Para (İkraz) Yardımlarını talep eden vatandaşlarda;

  • Farklı bir sisteme, bankaya borçlu olmaması gerekir,
  • 2-Sandıktan alacağı yardım talep formunu gereğince düzenlemiş olması,
  • 3-Çalıştığı iş yerinden, zorunlu üyeler arasından iki kefil göstermesi,
  • Ödünç para sisteminden daha önce para almamış olması,
  • Üyenin aylık net istihkakının, icra, nafaka, temlik, vb. kesintilerinden sonra kalan kısmının, talep edilmesi önemli. Aylık ikraz taksit tutarının iki katından az olmaması, (İkraz talep eden üyenin aylık istihkakının tamamı üzerinde nafaka, temlik veya tedbir var ise lehine nafaka, temlik veya tedbir konulan kişinin, Sandık lehine ikraz borcunun tamamını kaldırdığını gösteren belgenin icra müdürlüklerinden alındığı tarihi takip eden üçüncü ayın sonunda ödünç para yardımı almaya hak kazanırlar),

Şartları aranır.

ÖDEME TABLOSU NASIL?

Tutarı

Vade(ay)

Taksit Tutarı

Gider Karşılığı

Net Ödenen

5.304.- TL

12

442.- TL

304.- TL

5.000.- TL

5.454.- TL

18

303.- TL

454.- TL

5.000.- TL

5.616.- TL

24

234.- TL

616.- TL

5.000.- TL

10.608.-TL

12

884.- TL

608.- TL

10.000.- TL

10.908.-TL

18

606.- TL

908.- TL

10.000.- TL

11.208.-TL

24

467.- TL

1.208.- TL

10.000.- TL

YORUM EKLE