Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

16 Ekim 2020 Cuma 23:29:31

Taşeron işçilerine ilgilendiren zam haberi

Taşeron işçileri maçlarına gelecek olan da mı çok merak ediyor ve bu konu hakkında sürekli araştırmalarda bulunuyor. Şimdilik Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündeminde taşeron işçilerinin maaşlarına uygulanacak olan seyyanen zamdır. Meclise gelen bilgiye göre Taşeronla çalışan işçilere senelik olarak yüzde 4 oranında zam uygulandığı ve bu zammın düşük olduğu bilgisi sunuldu. Bu dönemde taşeronda çalışan işçiler olumsuz bir şekilde etkilendiklerini ve seyyanen zam istediklerini dile getirdi.

Taşeron işçileri maçlarına gelecek olan da mı çok merak ediyor ve bu konu hakkında sürekli araştırmalarda bulunuyor. Şimdilik Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündeminde taşeron işçilerinin maaşlarına uygulanacak olan seyyanen zamdır. Meclise gelen bilgiye göre Taşeronla çalışan işçilere senelik olarak yüzde 4 oranında zam uygulandığı ve bu zammın düşük olduğu bilgisi sunuldu. Bu dönemde taşeronda çalışan işçiler olumsuz bir şekilde etkilendiklerini ve seyyanen zam istediklerini dile getirdi.

İyi Parti Kayseri milletvekili olan Dursun Ataş Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda taş ören işçilerinin maaşlarının Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne son olduğunu ve bu konu hakkında iyileştirme yapılması gerektiğini dile getirdi. Son dönemlere bakılacak olur ise taşeron işçilerine yapılan maaşlar bir hayli düşük. Bu sebepler taşeron işçilerine bu sene seyyanen zam yapılması planlanıyor. Şimdi sizlere bu konu hakkında daha detaylı bilgiler aktaracağız. O halde haberimizin devamını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz

Taşeron de çalışan işçilere seyyanen zam yolda mı?

Taşeronda çalışan işçiler kendilerini yapılacak olan zamları çok merak ediyor ve bu konu hakkında sürekli araştırmalarda bulunuyorlar. Vatandaşlar aldıkları maaşın kendilerine geçmediğini ve özellikle bu dönemde çok sıkıntı çektiklerini her yerde dile getiriyorlar. Evde çalışan işçiler gelen bilgiye göre her sene 100 de 4 oranında zam alıyorlar ve onlara göre yeterli olmuyor. Son zamanlarda taşeronla çalışan işçiler kadroya dâhil oldular. Bu işçiler geçen sene enflasyon oranının en az seviyesinden zam aldılar. Bu sebeple 2020 senesinde kendilerine iyi bir zam yapılmasını rica ediyorlar.

Taşeron işçilerine zam için kanun teklifi

İyi Parti Kayseri milletvekili Dursun Ataş geçtiğimiz günlerde açıklamalar yaptı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bu konu hakkında teknik sunduklarını dile getirdi ve taşeronda çalışan işçilere seyyanen zam yapılmasını istediklerini söyledi. İyi Parti Kayseri milletvekili Dursun Ataş, normalde taş ören de çalışan işçilerimiz maaşlarına normal bir zam almadıkları için çok zorluk çekmişler ve pandemi sürecinde bu zorluklar ikiye katlanmış. Bu sebeple bu konu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşulmaya başlandı. Bu konuda vatandaşlarımızın yanındayız ve işçilerimize hak ettikleri zammın yapılmasını istiyoruz. Genel kurulu saygı ve sevgi ile selamlayıp gerekenin yapılmasını diliyorum dedi.

Eğer teklif kabul olursa ne kadar zam gelir?

Taşeronda çalışan işçilerin son günlerde merak ettiği konu Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan bu teklif kabul edilirse maaşlara ne kadar zam gelir konusudur. Şu an taşeron işçilerine yapılacak olan zam Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından konuşulmaktadır. Bu teklif kabul edilir ise son 6 ayın enflasyon oranı baz alınacak ve enflasyon farkı da hesaplanacaktır.

Şimdi taşeronda çalışan işçilerin gözü kulağı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden gelecek olan haber dedir. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bu konu aktarıldı. Şu an ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bu konuyu detaylı bir şekilde görüşülüyor. Eğer bu konu görüşüldükten Sonra olumlu sonuçlanır ise taş ören işçilerine bekledikleri müjdeli haber gelecektir. Eğer maaşlara zam yapılır ise Son 6 aya bakılacak ve ona göre maaşlara zam yapılacaktır. Bu durumda enflasyon oranları büyük önem taşımaktadır. Enflasyon oranı yüksek seviyede ise maaşlara daha fazla zam yapılır. Eğer enflasyon oranı düşük seviyede ise maaşlara bir miktar az zam yapılabilir. Bu sebeple son 6 ayın enflasyon oranına bakılarak taşeronda çalışan işçilere ona göre zam yapılacaktır. Bu konu hakkında gelecek günlerde detaylı açıklamalar yapılır. O zaman tekrardan size bu konu hakkında bilgiler vereceğiz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Gündem

Halil Sezai Serbest Bırakıldı!

← yazdı30 Ekim 2020
Yukarı