Tüm annelere 2 bin 900 TL ödeme yapılacak! Hemen başvuru yapın! Ödemeler Cuma günü hesaplard

Devletimiz sosyal devlet olanaklarından tüm vatandaşlarını faydalandırmaktadır. Özellikle Korona virüs salgını sonrasında en az 10 milyon vatandaşımız sosyal yardım ödeneklerinden faydalanarak tüm maddi eksikliklerini giderebildi. Sosyal destek ödemeleri vatandaşlara devlet tarafından karşılıksız bir şekilde yapıldı. Ancak annelere özellikle verilen bir ödenek olmaması sebebi ile Korona virüsün bitmeye yaklaşması ve hayatın normalleşmeye yakın olması sebebi ile tüm annelere 2 bin 900 TL’ye kadar ödeme yapılabilecek.

Tüm annelere 2 bin 900 TL ödeme yapılacak! Hemen başvuru yapın! Ödemeler Cuma günü hesaplard

Devletimiz sosyal devlet olanaklarından tüm vatandaşlarını faydalandırmaktadır. Özellikle Korona virüs salgını sonrasında en az 10 milyon vatandaşımız sosyal yardım ödeneklerinden faydalanarak tüm maddi eksikliklerini giderebildi. Sosyal destek ödemeleri vatandaşlara devlet tarafından karşılıksız bir şekilde yapıldı. Ancak annelere özellikle verilen bir ödenek olmaması sebebi ile Korona virüsün bitmeye yaklaşması ve hayatın normalleşmeye yakın olması sebebi ile tüm annelere 2 bin 900 TL’ye kadar ödeme yapılabilecek. Yapılacak olan tüm ödemeler tek bir sefer yapılacak ve tekrarı uzun bir süre olmayacak. O nedenle bu ödemeden faydalanabilmek için hemen ilgili başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz. Eğer bu başvuruyu yapmazsanız bir daha ki yapılacak olan annelere özel yardımlardan faydalanma özgürlüğünüz olmayacak.

Anne adayları ve annelerin tamamına devlet tarafından çeşitli ödemeler yapılacak. Bu ödemeler ve sosyal yardımların pek çoğu özellikle annelerin ihtiyaç duyduğu ancak maddi imkânsızlıklar sebebi ile gerçekleşemeyen isteklerin gerçekleşebilmesine olanak sağlayacak. Devletin sağlamış olduğu bu yardım kampanyalarından günümüzde birçok vatandaşımızın haberi dahi bulunmuyor. Bundan dolayı sizler için araştırma yaparak bu yazımızda sizlere devlet tarafından annelere ve anne adaylarına sunulan yardımlara yer vermek isteriz.

ANNELERE SAĞLIK YARDIMI

Sosyal güvencesi olmayan ve çocuğunu hastaneye götüremeyen tüm annelere sosyal güvence sağlanacak. Bu sayede tüm anneler çocuklarını gönül rahatlığı ile hastaneye götürebilecek. Ayrıca Korona virüs döneminden sonra işsiz kalmış olan kişiler için hamile olanların tüm tedavi ve tetkiklerinin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için sosyal güvenceye ihtiyaçları var. O nedenle devlet tarafından yeni başlatılmış olan bu uygulama ile beraber hem doğum öncesi hem doğum sonrası tüm sağlık kontrol ücretleri devlet tarafından karşılanacak. Ayrıca çeşitli maddi ödemeler de yapılacak:

  • Doğumun Hastanede yapılması halinde bir seferlik 100 TL,
  • Şartlı lohusalık için doğumu takip eden ilk 2 ay süresince aylık 45 TL,
  • Gebelik döneminde aylık 45 TL, çocuk için aylık 45 TL. 12 ay boyunca iki ayda bir toplu ödeme yapılır.

İKİZ VEYA ÜÇÜZ İÇİN EŞSİZ FIRSAT VERİLECEK!

Çoklu doğum ile dünyaya gelen 0 ila 2 yaş arasında çocukların haneleri beslenme ve öz bakım konusunda muhtaç ise ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına düzenlenen program dâhilinde aylık 150 TL ödeme yapılacağı açıklanmıştır. Günümüzde çoklu doğum ikiz ya da üçüz çocuğu olan bireyler için kullanılmaktadır.

Bu yardım başvurusun da bulunmak için önemli unsur bulunmaktadır. "Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (701,32 TL) az olması" önemli unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

DOĞUM YARDIMI ÖDEMESİ

15 Mayıs 2015 tarihi sonrasında canlı doğum ile dünyaya gelmiş her çocuk için ayrı ayrı maddi yardım yapılacak. 15.05.2015 tarihin ve sonrasında gerçekleşen canlı doğum yapan bireyleri kapsayan doğum yardımı için her çocuk için ayrı ayrı para ödemesi yapılmaktadır.

  • Doğum yardım parası birinci çocuk için 300 TL
  • Doğum yardım parası ikinci çocuk için 400 TL
  • Doğum yardım parası üçüncü ve sonrasında ki çocuklar için 600 TL olarak belirlenmiştir.

NEREYE BAŞVURU YAPILACAK?

Başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılacaktır. Başvurular için istenecek olan evrakların temin edilerek tekrar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gidilmesi gerekmektedir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları her ilçede bulunmaktadır.

YORUM EKLE