Tuncay Özilhan Villasının Önünden Direnen Migros İşçilerini Yaka Paça Aldırdı

Migraso işçileri neden işten atıldı? Tuncay Özilhan neden Migros işçilerini kovdu? Migros işçileri Tuncay Özilhan'ın villasının önünde basın açıklaması yapmak isteyince yaka paça gözaltına alındı.

kod-29-a-karsi-direnen-migros-iscilerine-3-gozalti-862130-5

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kod-29 ile işten atılan Migros depo işçileri, cemiyetin ünlü siması patron Tuncay Özilhan’ın villası önünde basın açıklaması yapmak istedikleri için yine gözaltına alındı.

Cemiyetin ünlü simaları Migros sahibi Anadolu Grubu’nun patronu Tuncay Özilhan’ın villaları önünde yapılmak istenen basın açıklamasına 3. kez yaka paça gözaltı.

Kocaeli Çayırova’da Migros deposunda çalışan işçiler DGD-Sen’e üye olduktan sonra önce ücretsiz izne çıkarıldı  ardından da Kod-29 ile işten atıldı.

Haksızlığa uğrayan Migros depo işçileri, milyarder patron Tuncay Özilhan’ın lüks villalarından birinin önünde basın açıklaması yapmak istedi anca polis tarafından yaka paça gözaltına alındı.

“ÇALDIĞINIZ HER ŞEYİ ALACAĞIZ KORKUN YİNE GELECEĞİZ”

İşçiler ağır çalışma koşulları nedeniyle Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası’na üye oldu ve örgütlendi. Ancak Tuncay Özilhan bundan hoşlanmadı ve işçileri sendikalaştıktan kısa süre sonra ücretsiz izne çıkardı ardından da Kod-29 ile işten attı.

İşçiler Anadolu Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’ın İstanbul Beykoz’da bulunan villası önünde basın açıklaması yapmak istedi ancak polis tarafından darp edilerek gözaltına alındı.

Gözaltına alınan emekçiler “Çaldığınız her şeyi alacağız, korkun yine geleceğiz” diye bağırması sosyal medyada gündem oldu.