Üniversiteler ne zaman açılıyor? YÖK corona virüs açıklaması yaptı mı

Bugün yapılan son Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk alınan yeni kararları açıkladı. Bakan Selçuk eğitim öğretimde verilen aranın 30 Nisan tarihine kadar uzatıldığını duyurdu. Hal böyle olunca gözler üniversitelere çevrildi. Peki üniversiteler ne zaman açılıyor? Üniversitelerin tatili uzadı mı? İşte detaylar...

Üniversiteler ne zaman açılıyor? YÖK corona virüs açıklaması yaptı mı

İlk ve orta öğretim kurumlarındaki tatil sürecine dair açıklamalar yapan Bakan Selçuk, alınan karar doğrultusunda 30 Nisan tarihine kadar oonline eğitimin devam edeceğini duyurdu. Hal böyle olunca gözler üniversitelere çevrildi. Çünkü okullar tatil olduğunda üniveristelerde de eğitime 3 hafta ara verilmişti. Peki YÖK corona virüs açıklaması yaptı mı? Üniversitelerin tatili uzadı mı? Ne zaman açılacak?

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Ülkemizde ilk corona virüs vakasının çıkmasının ardından alınan tedbirler nedeniyle eğitim kurumları tatil edilmişti. Bu durumdan üniversiteler de nasibini almış ve yüksek öğretim kurumlarında eğitime 3 hafta ara verilmişti. İlk ve orta okullarda da aynı süre zarfında eğitim online olarak devam edecek açıklaması yapıldı.

Ancak bugünkü Bilim Kurulu toplantısının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitime 30 Nisan'a kadar ara verildiği açıkladı. Böyleylikle gözler YÖK'e çevrildi. 

Üniversitelerin durumu ise Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından verilecek karar ile açıklanacak. Konuyla ilgili detaylar geldiği zaman haberlerimizde yer vereceğiz.

YORUM EKLE