Yedi Bela Hüsnü konusu ve oyuncuları kimdir? Yedi Bela Hüsnü kaç yılında çekildi

Kemal Sunal'ın en sevilen filmlerinden biri olan Yedi Bela Hüsnü filmi 19 Nisan Pazar akşamı Show Tv ekranlarında izleyici karşısına çıkacak. Yeşilçam döneminin sevilen filmlerinden bir tanesi olan ve günümüzde yayınlandığı dönemlerde de ilgiyle takip edilen Yedi Bela Hüsnü filmi ile ilgili detaylar şimdiden araştırmaya başlandı.

Yedi Bela Hüsnü konusu ve oyuncuları kimdir? Yedi Bela Hüsnü kaç yılında çekildi

Kemal Sunal'ın başrolünü canlandırdığı Yedi Bela Hüsnü filmi, bu akşam televizyonda yayınlanacak. Hafta sonunu evde geçiren Türkiye, Pazar akşamını televizyon başında Kemal Sunal'ın ölümsüz eserlerinden Yedi Bela Hüsnü'yü seyrederek geçirecek. Peki Yedi Bela Hüsnü konusu ve oyuncuları kimdir? Yedi Bela Hüsnü kaç yılında çekildi?

İstanbul'un Levent semtinde çekilen 1982 yapımı filmin başrolünde Kemal Sunal'ın yer aldığı Yedi Bela Hüsnü konusu ve oyuncuları şöyle..

YEDİ BELA HÜSNÜ FİLMİNİN KONUSU

Film, âşık olduğu kızı tavlayabilmek için türlü belalara bulaşan Hüsnü’nün başından geçenleri anlatır. Hüsnü, Hüsniye’ye âşıktır. Kendisini Hüsniye’ye beğendirebilmek için arkadaşı Cemal’in verdiği taktikleri dener. Ancak hiçbirisi işe yaramaz. Hüsniye’nin oturduğu mahallenin tapularını dalavere ile ele geçiren Malik, mahalleliden evlerini ve dükkânlarını boşaltmalarını ister. Çaresiz durumda olan mahalleliye Malik’in karşısına çıkarabilecekleri bir babayiğit lazımdır. Bu babayiğit arkadaşı Cemal’in pohpohlarıyla iyice şişen Hüsnü’dür.

YEDİ BELA HÜSNÜ OYUNCULARI

Kemal Sunal: Hüsnü
Oya Aydoğan: Hüsniye
Şevket Altuğ: Cemal
Ali Şen: Malik
Atilla Ergün: Necati
Nermin Denizci: Fatma
Belkıs Dilligil: Makbule
Yaşar Şener: Bakkal Fehmi
Hakkı Kıvanç: Kahveci Musa
Ajlan Altuğ: Manav Rasim
Süheyl Eğriboz: Rüstem
Ünal Gürel: Karamürselli Deli Hamdi
Erdoğan Seren: Reşat
Selahattin Fırat: Suat
Rıza Pekkutsal: Berber Latif
Muzaffer Cıvan: Yadigar
Celal Yonat: Malik'in adamı
Muhteşem Durukan: Malik'in adamı

YORUM EKLE