Yeni Sigara Paketlerinde Bunu Yapmadan Sakın İçmeyin! Bakın Tadı Neden Değişmiş

Yeni Sigara Paketlerinde bunu yapmadan sakın içmeyin. Sigara Paketlerinin değiştirilmesinden sonra Kaçak sigara mı Tadı neden bozuk, tadı neden değişti yorumları sonrası bir açıklama yayınlandı. Sigaralar kaçak mı bunu yapmadan sakın içmeyin.

Yeni Sigara Paketlerinde Bunu Yapmadan Sakın İçmeyin! Bakın Tadı Neden Değişmiş

Yeni Sigara Paketlerinde bunu yapmadan sakın içmeyin. Sigara Paketlerinin değiştirilmesinden sonra Kaçak sigara mı Tadı neden bozuk, tadı neden değişti yorumları sonrası bir açıklama yayınlandı. Sigaralar kaçak mı bunu yapmadan sakın içmeyin.

Sigara Paketleri yenilendi, tadı kaçtı!

Tüm yenilenen Sigara paketlerinde tadı kaçtı yorumları peşin sıra geldi. Peki yeni sigara paketlerinin tadı değişti mi? Türkiye'de satılan yabancı şirketlere ait sigaralar neden eski tadında değil. İlk olarak tad değişikliği tüm Türkiye'nin değil dünyanın sorunu. 2020 yılında Sigara tadları bozuk olarak tüm Dünya'da konuşuluyor.

İlk olarak Suudi Arabistan Gıda ve İlaç Oteritesi (SDFA), duyurduğu bir açıklama yapın sonrası şirketlerden açıklama gecikmedi.

Sigara şirketleri: Tadında Değişiklik yok ancak!

Sigara şirketlerinden açıklanan yorumda Tütün Kontrol Çerçeve Sözleşmesine uygun şartlarda üretildiği ve ambalaj tasarımından başka bir değişiklik olmadığı bildirildi. Ancak SFDA ve Bakanlıki, bu açıklamaların yeterli olmadığını sigara bileşenlerinin kaynakları, kullanılan kağıt ve filtreler ve sigaraların ihraç edilmeden önceki hallerini merak edince o açıklama geldi.

Kaçak Sigara olabilir!

Yetkili şirketler, İran üzerinden kaçak sigara getirenlerin çok daha ucuza mal ettiklerini ve 1 TL'den getirip bir dünya kar ettiğini dile getiriyor. Bunun tek yolunun Sigara paketlerinde satın alırken yapılması gerekenleri aktardı. Ayrıca bir ekipte Irak üzerinden sürekli kaçak sigara getirdiği ve bakkal ve marketler bilmeden bu oyuna düşebildiğini ifade etti. Peki ne yapmak gerekiyor?

Üzerinde TAPDK etiketi olmak zorunda!

Hangi sigaradan, hangi market ve bakkaldan alırsanız alın üzerinden TAPDK etiketi olmayan sigaraları almayın. TAPDK olmayan yani Satış Belgesi ve Süre uzatım yerini alamayan bir çok firmada kaçak sigara olma ihtimali daha yüksek!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikret k
Fikret k - 3 ay Önce

Tapdk etiketi olanda aynı tat değişti kim nederse desin

fikret t
fikret t - 3 ay Önce

ben 25 senedir mallboro icen biriydim artik tadi degisti 18 tl ona vericeme tütün aliyorum artik sizde tütune gecin tavsiye ederim böylece sigara sirketlerini boykod ederiz anlasinlar neler kaybettiler ve tütün alıp kendim sarip iciyorum artik devletede vergi vermiyorum

Engin Demir
Engin Demir - 3 ay Önce

Aldığım sigara paketinde bandrol var milleti dolandirmayin gercekleri açıklayın

hakan yildirim
hakan yildirim - 3 ay Önce

eski ve yeni sigara yi aynı anda yaktim bariz fark var.

Ömer s
Ömer s - 3 ay Önce

İyi de biz sigarayı Arabistan dan almıyoruz ya. Evet sigaranın tadı değişti hem de çok değişti. Umarım tapdk de arabistandaki gibi duyarlı olur da açıklama yapar pek sanmam ama

Cengiz doganay
Cengiz doganay - 3 ay Önce

Ben 15 yıldır wisorey uzun kırmızı içiyorum şimdi tadı ok gibi tutun sarıyorum ayda 900 TL kara geçtim bile çok güzel yaptınız sigara şirketleri tebrik ederim sizi yılda 10000 kardayim motor alacam bu paralarla artık duzeltsenizde almam tesekurler

huso
huso - 3 ay Önce

Yeni Sigaralar Baş ağrısı yapıyor , ayrıca ağızda acı bir tat bırakıyor , içeriğine ilave maddeler
eklenmiş olabilir diye düşünüyorum, eğer bunlarların hepsi Sigarayı bıraktırmak için yapılıyorsa,
Bazılarına göre bir nevi sakinleştirici olan sigarayı bırakınca , o kişinin tam bir CANAVAR olabileceğini göz önünde bulundurulması gerekiyor , Sigaranın fazlası zararlıdır ,ancak bugün Tükettiğimiz gıdalar daha çok Zaralıdır , sağlığımız için (Alerjen,Katkı maddeler,GDO, v.b. )...