Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Finans

29 Aralık 2020 Salı 11:23:53

Yılbaşında emekli sandığı aylıkları ne zaman ödenecek? Ocak ayı emekli aylığı ödeme tarihleri!

Normal şartlara göre Ocak ayının ilk 5 gününde yatacak emekli sandığı aylıklarının bu yıl erken verileceği duyuruldu. Peki emekli sandığı aylıkları yılbaşından önce mi ödenecek? Yılbaşında emekli sandığı aylıkları ne zaman ödenecek?

1 ile 5 Ocak arasında verileceği beklenen emekli sandığı aylıklarının bu ay ne zaman verileceği merak ediliyordu. Zira 31 Aralık Perşembe günü saat 21.00’de başlayacak sokağa çıkma yasağı 4 Ocak Pazartesi saat 05.00’e kadar devam edecek. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle emekli sandığı aylıklarını alamayacak vatandaşlar da durumdan endişe ediyor. Birçok vatandaş emekli sandığı aylıklarının ne zaman verileceğini merak etmeye başladı. Peki yılbaşında emekli sandığı aylıkları ne zaman ödenecek? Emekli sandığı aylıkları yılbaşından önce mi ödenecek?

Emekli sandığı aylıkları yılbaşından önce mi ödenecek?

Yılbaşında emekli sandığı aylıkları ne zaman ödenecek? ve Emekli sandığı aylıkları yılbaşından önce mi ödenecek? sorularına yanıt nihayet geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, aylıkların ödeneceği tarihe ilişkin açıklama yaptı. Emekli sandığı aylıklarını alacak vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasından etkilenmesini istemediklerini kaydeden Bakan Selçuk, aylıkların yılbaşından önce ödeneceğini duyurdu.

Yılbaşında emekli sandığı aylıkları ne zaman ödenecek?

SGK tarafından verilen emekli sandığı aylıklarının normalde her ayın 1’i ile 5’i arasında verildiğini söyleyen Bakan Selçuk, yılbaşı öncesi bir istisna yapılacağını belirtti. Bakan Selçuk, sokağa çıkma yasağının sona ereceği 4 Ocak sonrası emekli sandığı aylıklarını almak isteyen vatandaşların neden olacağı yoğunluğu düşürmek istediklerini kaydetti. Bakan Selçuk, yılbaşında emekli sandığı aylıkları ne zaman ödenecek? sorusunu yanıtladı. Buna göre maaşlarını ayın 1’inci gününde alanlar bugün (29 Aralık), ayın 2’inci ve 3’üncü gününde alanların ise 30 ve 31 Aralık tarihlerinde maaşlarını alacağı kaydedildi. Maaşlarını her ayın 4’üncü ve 5’inci günlerinde alaların ise 4-5 Ocak’ta maaşlarını alabilecekleri belirtildi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı