Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

27 Temmuz 2020 Pazartesi 00:53:49

YKS sonuçları açıklandı mı? ÖSYM tarih verdi! YKS sonuçları saat kaçta açıklanacak

YKS sonuçları için geri sayım başladı. Milyonlarca üniversite öğrencisi adayının ter döktüğü YKS, 27-28 Haziran 2020 tarihinde 3 oturumda yapıldı. Sınavın üzerinden bir ay geçtikten sonra merak edenler YKS sonuçları açıklandı mı? ÖSYM tarih verdi! YKS sonuçları saat kaçta açıklanacak her yerde aramaya başladı. İşte ayrıntılar…

YKS sonuçları çok merak ediliyor. Gçetiğimiz günlerde tercih kılavuzu yayınlanan YKS için heyecanlı bekleyiç başladı. Sınava giren milyonlarca adayın gözü ise YKS sonuçlarına çevrildi. ÖSYM de YKS sonuçları için tarih verdi. Peki  2020 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Saat kaçta

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milyonlarca adayın beklediği sınavın sonuçlarının açıklanmasına saatler kaldı. Çünkü ÖSYM, YKS sonuçlarının 28 Temmuz 2020’de açıklanacağını duyurdu. Ancak sınav sonuçlarının kaçta açıklanacağı henüz belli olmadı.

YKS tercihleri hangi tarih aralığında yapılacak? Baraj puanı kaç

2020 YKS tercihleri 6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Öte yandan bu yıl yaşanan pandemi süreci nedeniyle baraj puanlamasında düşüşe gidildi. Bu karara göre; baraj puanı TYT’de 150, AYT ve YDT’de ise 170 olarak belirlendi.

Üniversite adayları, TYT sınavından en az 150 puan alarak iki yıllık üniversite tercihinde bulunabilecek. Öğrencilerin, AYT ve YDT sınavları sonucunda tercih yapabilmek için ise en az 170 puan almaları gerekecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı