DP lideri Gültekin Uysal, özellikle son günlerde Türkiye'yi artık resmen sallayan yolsuzluklar dosyalarına istinaden "Türk milletinin milli güvenliği tehlikede" diyerek açıklamalarda bulundu.

Peker’in, Cumhurbaşkanlığı danışmanlarına kadar uzanan yolsuzluk iddialarını değerlendiren DP lideri Gültekin Uysal ilk suç duyurusunu da DP'nin yaptığını belirterek “Kravatlı soygun var ve Devr-i sabık şart oldu. Devr-i sabıkı ilk gündeme getiren biziz ilk suç duyurusunu da milletvekilimiz Cemal Enginyurt yaptı. Biz intikam peşinde değiliz, hukuk içinde hesap sorma peşindeyiz” dedi.

Sözcü'ye konuşan Gültekin Uysal'ın "2023'te iktidar değişimi olmaz ise bu da büyük felaket olur"sözleri ile dikkat çektiği açıklama şöyle;

Nasuh Mahruki Tehlike İçin Muhalefete Seslendi! "Yasadışı Vatandaşlık Dağıtımı" Var Dedi! "Oyunu Seyretmeyin!" Nasuh Mahruki Tehlike İçin Muhalefete Seslendi! "Yasadışı Vatandaşlık Dağıtımı" Var Dedi! "Oyunu Seyretmeyin!"

Sedat Peker “Bu isimleri unutmayın” demişti ! 70 milyonluk boşanmanın sırları Sedat Peker'de mi? – Gerçek Gazete

"Biz bu kravatlı soygun hareketiyle ilgili devr-i sabık yaratacağız. Bu konuda son 20 yılda sorumluluğu olanlar millet, tarih ve hukuk önünde hesap vermeli. Ortada cürüm işlemek için organize olmuş bir suç örgütü varsa tabi hukuk içinde hesap sorulmalı. Bu rezilliklerin hesabı sorulmasın mı? Tarihe cumhuriyetin fetret dönemi olarak geçecek 20 yıllık bir iktidar var. Cumhuriyetin bütün birikimi başta olmak üzere maddi kaynakları, yeraltı yer üstü kaynakları, doğası, hukuku, demokrasisi yerle bir edildi.

BİR CEZASI OLMALI

Bir cadı avı değil, kaynakları heba olmuş, yoksullaştırılmış, hukuksuzluğa uğramış insanlar adına hesap sormak lazım. Ortada bir suç varsa bunun bir cezası da olmalı. Böyle bir dönemin vebaline, ortak olmamış, yanlış yapmamış, suç işlememiş insanlar kaygı duymasın. Bunun teminatı hukuktur. Önceliğimiz herkesin hukukundan emin olduğu bir ülkeyi, herkesin eşit fırsatlara sahip olduğu bir Türkiye inşa edebilmek. Türk milletinin milli güvenlik şemsiyesi, demokrasi, hukuk ve laikliktir.
Türk milletinin milli güvenliği tehlikede!

MİLLİ GÜVENLİK SORUNU

Yolsuzluklar Türk milletinin milli güvenliğini tehdit eder hale geldi. İktidarı eleştiren akademisyenler, yazarlar, siyasetçiler, sanatçılar, toplum önünde hedef yapılıyor. İnsanları caydırıcı politika uygulanıyor. Türkiye'nin temel problemi kötü yönetimdir. Yarına dair kimsenin güveni yok. Bu ülkenin bir iklim değişikliğine ihtiyacı var. Bu da iktidar değişikliği ile birlikte kuvvetler ayrılığını hakim kılmakla olur. 2023'te iktidar değişimi olmaz ise bu da büyük felaket olur. Pek çok problem yaşadık, bütün bunlara rağmen toplumumuzun sağ duyusu var ve o sağduyu gerçekleşecek."