Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen’den gelen "Devletin temsilcisi olarak hocalarımızdan, imamlarımızdan başka kimse kalmadı” sözleri güne damga vurdu.

AKP iktidarı sonrası kapatılan köy okulları sonrası gelinen noktada 20 bin köyün okulsuz ve öğretmensiz kalması eleştirilmeye ve tartışılmaya devam ediyordu ki Diyanet'ten adeta bir itiraf geldi.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, iktidara yakınlığıyla bilinen bir kanalda programa konuk olarak konuşurken kurduğu bazı cümleler ve yaptığı açıklamalar dikkat çekti.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen'in düğün fotoğrafı sözleri gündem oldu

“Diyanet’in hak etmediği ithamlarla gündeme geldiğini” savunan İşleyen 4-6 yaş Kuran kurslarının “daha çok değerler eğitimi” verdiğini belirtirken bu kursları, okulöncesi, bir nevi kreş olarak nitelendirdi.

İşliyen'in bu arada ayrıca, “Pek çok mezrada ve köyde devletin temsilcisi olarak hocalarımızdan, imamlarımızdan başka kimse kalmadı” demesi ise itiraf mı yoksa bir serzeniş mi anlaşılamadı.

Köy okulları 15 Şubat'ta açılıyor

Onur Şener Kimdir? İstek Şarkı Neydi? Aslında Neden Öldürüldü? Gerçekten Şarkıyı Bilmediği İçin mi? Katiller Bakanlıktan Onur Şener Kimdir? İstek Şarkı Neydi? Aslında Neden Öldürüldü? Gerçekten Şarkıyı Bilmediği İçin mi? Katiller Bakanlıktan

Diyanet'in ülkede ekonomik kriz yaşanırken, vatandaştan sabır dilenirken 5 yıldızlı otellerde yaptığı eğitim, toplantı ve tatil programları için ise savunma olarak “Sürekli kendini geliştirmenin zorunlu olduğu bir hizmet üretmeye çalışıyoruz. Bu da sürekli meslek içi eğitimlerle çağın gereklerine kendimizi hazırlamamızı zorunlu kılıyor. Bir araya gelip kaynaşma ve dayanışmayı artırmamız; bu milletin birliği, beraberliğine hizmet için birbirimizle tecrübe paylaşımı yapmamız zorunlu hale geliyor. Bunun için hizmet içi eğitim kursları düzenliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Ümmetin en şereflileri; Hafızlar - Gülistan Dergisi