"Hayat felç olacak" diyerek uyaran Meteoroloji 17 il için alarm verdi.

Meteoroloji ve Afet Koordinasyon Merkezi, bugün İstanbul'da gök gürültülü kuvvetli sağanak yağış beklendiğini duyurmuştu ki kentin bazı noktalarında kuvvetli yağış başladı.

Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne? Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne?

İstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu 17 il için alarm verilirken MGM'den yapılan tahminde "Günün ilk saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, Marmara'nın güney ve doğusunda İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale'nin doğusunda, Batı Karadeniz'de Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu'da, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor" dendi.

Yağışların özellikle Marmara'nın güney ve doğusunda (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova) aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması beklenirken sağanak nedeniyle oluşması muhtemel sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği söylendi.

Bu arada yağış Anadolu yakasında Sarıyer, Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye ve Ataşehir'de etkili olurken yağışın nedeniyle D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu'nda, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Avrupa'ya geçişlerinde ciddi yoğunluk oluştu.

Özellikle Beykoz ilçesinde etkili olan yağışta D-100 Karayolu Kartal-Maltepe ile Bostancı-Göztepe arasında, TEM Otoyolu'nda ise Sultanbeyli ile Çamlıca gişeleri arası ise şimdiden felç olmuş durumdayken Avrupa yakasında ise D-100 Karayolu Ankara istikameti Haliç Köprüsü, Okmeydanı, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu mevkileri ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde trafik yoğunluğu yaşanıyor.

AKOMDAN DA UYARI GELDİ!

 

Afet Koordinasyon Merkezinin (AKOM) Twitter hesabından sağanağın sabah saatlerinde Sarıyer ve Beykoz ilçelerinde etkili olduğu belirtilerek, "Yağmurun ilerleyen saatlerde etkisini artıracağı, öğle saatlerine kadar gök gürültüsü ve şimşek ile beraber yer yer yoğun sağanak geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki saatlerde Anadolu yakasında yoğun yağış geçişleri yaşanması beklenmektedir." dedi.

İstanbul Valiliği ise sosyal medya hesabından şu uyarıyı geçti;

"Meteoroloji'ye göre; yarın ilk saatlerden itibaren İstanbul'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel ve su baskınına karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır"