İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma ve Sahil güvenlik mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada söyledikleri ile şaşkınlık yarattı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreni'ne katıldı ve "Görevinize çıkarken, Allah rızası için abdestli çıkın, Ayet-el Kürsilerle çıkın" sözleri ile güne damgasını vurdu.

Soylu konuşmasında, Türkiye'nin terörle mücadele ve asayişte, büyük gurur yaşadığını ifade ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, eğitimden sağlığa, savunma sanayisinden ulaştırmaya kadar 100 yılın altyapısını ve 100 yılın Türkiye'sini hazırladığını söyledi.

Bakanımız Süleyman Soylu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Astsubay Yemin Töreni - YouTube

Erdoğan'ın Gereğini Yaptığını Söylediği Ahmet Hakan Cevap Verdi! Önce "Şaka" Sonra "Vicdanımın Gereği" Dedi! Erdoğan'ın Gereğini Yaptığını Söylediği Ahmet Hakan Cevap Verdi! Önce "Şaka" Sonra "Vicdanımın Gereği" Dedi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözleri soyal medyada son yıllarda yaşanan uyuşturucu trafiği, mülteci skandalları, mafya hesaplaşmaları gibi örnekler ile eleştirilirken önce çıkan ise askeri okullarda daha önce duyulmamış olan "Görevinize çıkarken, Allah rızası için abdestli çıkın, Ayet-el Kürsilerle çıkın" sözlerindeki "din" vurgusu oldu.

"Benim sizden isteyeceğim bir tek şey var” diyerek mezun olan jandarma subaylardan ilginç bir talepte bulunan Soylu'nun "Mesleğinizin hakkını verin. Görevinize çıkarken, Allah rızası için abdestli çıkın, Ayet-el Kürsilerle çıkın. Biliniz ki, Cenab-ı Allah sizin muhafızınızdır" sözleri bir ülkenin İçişleri Bakanı tarafından söylenmesi ile "irtica" ve "irtica ilanı" başlığı altında ciddi bir tartışma başlattı.

Jandarma sözleşmeli subay alımı başvuruları ne zaman? Başvuru şartları neler? - Takvim