Güneş Tutulması Saat Kaçta? Türkiye'den Görülecek Mi? Etkileri Neler?

Güneş Tutulması ne zaman? Güneş Tutulması saat kaçta? Güneş Tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi?

Gündem 09.06.2021 - 12:00 09.06.2021 - 12:03 Ece Sahan

Gökyüzü olaylarına, doğa harikalarına meraklı insanlar için Güneş Tutulması müjdesi. Gökyüzünün görsel şölenlerinden biri olan Güneş Tutulması gerçekleşecek!

Güneş Tutulması olacağını örğenen herkes merak ediyor. Güneş Tutulması ne zaman? Güneş Tutulması saat kaçta başlayacak? Güneş Tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi? 

Gökyüzü olaylarına ilgisi olanlar, astrolojiye merakı olanlar için de ayrı bir ilgi çekici yanını bulunan Güneş Tutulması olayı yarın gerçekleşecek. Ancak kötü bir haber de var.

Güneş Tutulması yarın 10 Haziran 2021'de gerçekleşecek. Ancak Güneş Tutulması sadece belirli ülkelerde izlenebilecek. Buna göre Güneş Tutulması Kanada’nın kuzeyinde, Grönland'da, Rusyanın kuzey doğusunda, Parçalı Tutulma ise Kuzey Amerika’nın kuzeyinde, Atlas okyanusu’nun kuzeyinde, Avrupa'da, Orta ve Kuzey Asya'da izlenebilecek. Güneş Tutulması, maalesef Türkiye'den izlenemeyecek.

Güneş Tutulması yarın yani 10 Haziran'da saat 13.53 'te gerçekleşecek. Güneş tutulmasının 3 dakika 51 saniye sürmesi bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@