Çocuk kitaplarında "çocuğun cinsel tacize uğraması ve yetişkinler arasındaki cinsel temas" konusu ortaya çıktı...

Ümit Özdağ'ın Hedef Gösterdiği Şule Aydın Kimdir? Perde Arkası Nedir? Ne Dedi? Ne Yorumlar Yapıldı? Ümit Özdağ'ın Hedef Gösterdiği Şule Aydın Kimdir? Perde Arkası Nedir? Ne Dedi? Ne Yorumlar Yapıldı?

Çocuk kitabı kategorisinden satılan iki kitapta yer alan skandal ifadeler sosyal medyada gündem olması sonrası güne de damgasını vurdu.

'Aşk ve Dostluk' isimli kitapta, yetişkinler arasındaki cinsel temas, 'Çıtır Çıtır Felsefe' isimli kitapta ise bir çocuğun cinsel tacize uğramasının konu edildiği görüldü.

Haberlercom'da yer alan bilgilere göre, "Çıtır Çıtır Felsefe" ve "Aşk ve dostluk" adlı çocuk kitaplarında geçen bazı ifadeler sosyal medyayı ayağa kaldırırken her iki eserde de çocukların psikolojisini bozabilecek, pedofiliye yönelik olayların anlatılması ele alındı.

Günışığı Kitaplığı'nın çocuklar için yayınladığı Fransız Brigitte Labbé'ın "Çıtır Çıtır Felsefe" adlı kitabında bir çocuğun cinsel istismara uğramasının konu edildiği anlar anlatılırken açık bir şekilde istismarın detaylarına yer verilmesi dehşetle karşılandı.

"Aşk ve Dostluk" isimli kitapta ise yetişkinler arasındaki cinsel temasın açıkça anlatıldığı ifadeler yer alırken bugüne kadar çocuk kitaplarında görülmeyen rezaletin son zamanlarda neden arttığı da sorgulandı.

Bu detayların bir çocuk kitabında verilmesi, çocukların gelişimi açısından sakıncalı bulunurken uzmanlar ise "Ebeveynler çocuklarına kitap aldığında ilk önce kendi okumalı" uyarısını yineledi.

Sosyal medyada onlarca kullanıcı, bu kitapların nasıl çocuk kategorisinde satışa sunulduğunu sorgularken tepki tweet'lerinin ardından olay kısa sürede gündem oldu.