Gündem de KPSS sınavı ve çalınan soruları varken, AKP'nin seçimlere yönelik beyanları ünlü ekonomist ve gazeteci yazar Murat Muratoğlu'nun radarına fena yakalandı.

Türkiye'nin gündemi ikinci defa yapılan KPSS sınavının sorularıyken, tartışmalar arasında 2013 yılı KPSS sınavı için Savcılıktan "gözaltı" kararı haberleri gelmişti ki AKP cephesinden dikkat çeken bir beyan gündeme düştü.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, AKP Ağrı İl Başkanlığı’nda yaptığı bir konuşmada "Seçimlerin hepsi kritikti, bunların hepsi önemliydi ama bu seçim çok daha önemli. Hepimiz öbür dünyaya gideceğiz. O tarafa gittiğimizde soracaklar" şeklinde bir cümle kurunca, Murat Muratoğlu bu durumu es geçmedi.

Dolar kimin için beka sorunu? - Murat Muratoğlu - Köşe Yazıları – Sözcü

AKP’nin iktidara geldiği günden bu yana 20 yıl boyunca girdiği her sınavdan başarıyla çıktığı ifadelerini kullanan ancak 2023 seçimlerinin ‘kritik’ olduğunu söyleyen Bakan Kirişçi, “Hepimiz öbür dünyaya gideceğiz. O tarafa gittiğimizde soracaklar diyince muzipliği ile de tanınan Murat Muratoğlu bu cümleleri alıntılayarak, sosyal medyaya kahkaha attıran ve beğeni yağmuruna tutulan şu yorumu yaptı;

"Oha! Ahiretin sorularını da çalmışlar"

4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme 4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme

Adsız11