Türkiye'de sosyal medya düzenlemesi adı altında, AKP hükümetinin medya sansür yasası olarak dikkat ve tepki çeken yasa teklifine damga vuran bir payşım sosyal medyaya damga vurdu.

Milletvekilleri ve yaptıkları açıklamalar ile son zamanların en çok dikkat çeken muhaliflerinden olan Türkiye İşçi Partisi, "Sansür Yasası" ile ilgili yaptığı videolu paylaşıma "Her şeyi kapatsanız, dumanla haberleşip sizi yine yıkacağız" notunu düştü ve hazırladıkları video kısa sürede viral haline geldi.

TİP tarafından yapılan paylaşım sosyal medyada gündem olurken, İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Kanun Teklifi ile ilgili içerik dikkat çekti.

TİP'li vekiller: Saray rejiminin tercihi yangını söndürmek değil büyütmek, Meclis acil toplansın

Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur? Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur?

TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ın, "Her şeyi kapatsanız dumanla haberleşip sizi yine yıkacağız" ifadeleri kondurduğu videoda arama motoruna yazılan şu meşhur soruların "İşin ucu Erdoğan'a uzanmış olabilir" denilerek cevaplanmadığı görüldü;

*Saray'ın bir günlük elektrik masrafı ne kadar?

*Bakanlıklara hangi tarikatlar yerleştirildi?

*Soma'da kaç işçi katledildi?

*Üniversite sınavında şifre skandalı?

*Cengiz Holding'in vergi borcu neden silindi?

*Deprem vergileri ne için kullanıldı?

*128 Milyar DOLAR nerede?

iŞTE O VİDEO ve CEVAP: