Güvenlik Kurumu 30 Uzman Yardımcısı Alacak!

Güvenlik Kurumu 30 Uzman Yardımcısı Alacak! Güvenlik kurumu 30 farklı uzman yardımcı alım ilanını duyurdu. Yıl sonuna kadar geçerli olan başvuru sürecinde personel alımına yönelik müfettiş yardımcılığı pozisyonundaalım yapılacaktır. SGK'da çalışabilmek üzere alımı yapılacak müfettiş yardımcısı ilanında başvuru yapmak isteyen adaylar için sözlü ve yazılı sınav tarihleri de duyuruldu. KPSS 2021 ve 2022 sınavından geçerli notu alabilmek gerekiyor. Yazılı sınav için yapılacak başvurular ise 4 Mart tarihinde başlatılıyor ve 5 Mart 2023 tarihinde sona eriyor.

Güvenlik Kurumu 30 Uzman Yardımcısı Başvurusu

Ankara'da gerçekleştirilecek olan yazılı sınavın başvuru tarihleri ise Aralık ayı içerisinde alınmaya başlanacak. 19 Aralık tarihinde başlayacak olan başvurular 30 Aralık'ta son bulacaktır. Online ortamda e-devlet platformunu kullanarak süreci etkin olarak giriş yapabilir. turkiye.gov.tr adresini kullanarak SGK kurum dışı sınav alanına giriş yapıp başvuru iletilebilecektir. Elektronik ortam dışında yapılacak herhangi bir başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır. 

Güvenlik Kurumu 30 Uzman Yardımcısı Başvuru Sonucu

Çiftçiler Şubat Ayında Ne Zaman Destek Ödemesi Alacak? Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi! Çiftçiler Şubat Ayında Ne Zaman Destek Ödemesi Alacak? Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi!

Başvurusu kabul edilerek sınava girmeye hak kazanan tüm adaylar için bütün detaylarını açıklanacağı sayfada www.sgk.gov.tr adresi olacaktır. Yapılacak yazılı sınavdan başarılı olmak isteyen adayların 100 puan üzerinden en az 60 puan alması gerekiyor. Yazılı sınavdan başarılı olanlar sözlü sınava çağırılacaktır. Sözlü sınavda da aynı kurallar geçerlidir. Başarı sırasına göre net bir sonucu varılacaktır. Kurumun resmi internet sitesi üzerinden sınavı kazananlar duyurulacaktır.