Geçtiğimiz günlerde 8 bin bekçi alımı için müjde veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önceki günde polis kadrosu için 10 bin olarak verilen kadro bilgisini 15 bine çıkartıklarını ve 15 bin yeni polis alınacak bilgisini aktardı. İçişleri Bakanı Süleyman

Sağlık Mezunları Dikkat: Bakanlık Çeşitli Kadrolar İçin 35 Bin Personel Alacak! Sağlık Mezunları Dikkat: Bakanlık Çeşitli Kadrolar İçin 35 Bin Personel Alacak!
Geçtiğimiz günlerde 8 bin bekçi alımı için müjde veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önceki günde polis kadrosu için 10 bin olarak verilen kadro bilgisini 15 bine çıkartıklarını ve 15 bin yeni polis alınacak bilgisini aktardı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni alınacak polislerin çoğunun İstanbul için yapılacağını belirtti. İstanbul'un güvenliğine değinen Soylu, yeni polis alımları ile beraber kalabalık şehri güvenilir bir şehre dönüştürmeyi hedeflediklerini belirtti.

Polis alımının yanı sıra bekçilik sistemine de değinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanımızın talimatları ile bekçilik sistemine geçildi ve hemen alımlar yapıldı. İstanbul için 1200 ya da 1250 bekçi daha alınacağını ve toplamda İstanbul için 5 bin bekçinin görev alacağını dile getirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 bin bekçi alımı için yeni belirlemelerin yapıldığını ve Mart ayında ilana çıkılacağını tekrar belirtti.

Planlamaların 1-2 gün önce yapıldığını ve 10 bin polis kadrosunu 15 bine çıkarttıklarını belirtti.